ZDKSportPobjeda nogometaša Čelika u prijateljskoj utakmici na Bilinom polju

Pobjeda nogometaša Čelika u prijateljskoj utakmici na Bilinom polju

U okviru pripremne-prijateljske utakmice i Čelikove „generalke“ pred novo prvenstvo na stadionu Bilino polje u Zenici igrali su domaći Premijerligaš NK Čelik i sarajevski prvoligaš FK Olimpik.

Po lijepom i ugodnom vremenu na zapadnoj tribini stadiona okupilo se oko 3.000 navijača, a ulaz je bio besplatan. Pobjedu su zabilježili domaći nogometaši Čelika.

Rezultat: NK Čelik – FK Olimpik 2:0 (2:0);

Sastavi ekipa:

NK Čelik: Pavlović, Raguž, Pecelj, Isić, Vrhovac, Jamak, Huseinbašić, Perišić, Dilaver, Dedić, Okić. Rezerve: Nurković, Blažević, Carlos, Žuna, Grahovac, Baban, Hajdarević, Resić, Aganspahić, Mahmutović, Brekalo, Zilić. (Glavni trener Hasan Özer);

FK Olimpik: Hadžić, Borovčanin, Čizmić, Sadiković, Beširović, Muminović, Handžić, Zeba, Stjepanović, Bogučanin, Pandža.

Tok utakmice:

-5.minut, šansa za domaće, Okić je bio u velikoj, lopta je otišla za malo pored gola, asistent Jamak.

-11.minuta, dobra akcija Čelika u kojoj učestvuju Okić i Pecelj i na kraju Huseinbašić šutira volejom sa 10- ak metara malo iznad prečke.

-23.minut, vođstvo Čelika. Nakon dvije prijetnje preko Dilavera, domaći dolaze u vođstvo nakon ubačene lopte od strane Jamaka iz kornera, Isić pogađa glavom za vođstvo Čelika od 1:0.

-U 25.minuti zaprijetio je i Olimpik preko Pandže sa pet metara, ali Pavlović brani.

-Nova šansa za Olimpik u 39. minuti i ponovo Pandža u šansi, ali lopta odlazi pored gola.

-45.minuta, penal za Čelik nakon što je oboren u šesnaestercu Huseinbašić, a siguran realizator bio je kapiten Dedić za vođstvo od 2:0, što je i rezultat prvog poluvremena u kojem je Čelik dominirao.

Na početku 2.poluvremena kod Čelika su u igri Brekalo, Blažević i Carlos, izašli Pecelj, Isić i Raguž, a kod Olimpika Stojanović i Džafić.

-56.minut, velika šansa za Čelik, udarac Dilavera blokira Sadiković.

-59.minuta, nova sjajna akcija Čelika, Perišić se oslobodio svog čuvara, dodao do Brekala, a ovaj iz voleja pogađa stativu gostujuće ekipe Olimpika.pogađa

-U 60.minuti gosti preko Zebe šutiraju dva puta, ali Pavlović sjajno zaustavlja šuteve i dobija aplauze.

-77.minut, velika šansa za domaće preko Grahovca koji je sam izbio pred golmana Olimpika, odbijenu loptu Resić ne uspjeva ubaciti u praznu mrežu.

-Pokušaj gostiju u 80.minuti, Sadiković šutira sa 20-ak metara preko gola Čelika.

-90.minut, Olimpik ostaje sa 10 igrača, Drljević dobija 2.žuti, isključujući karton.

Kraj na Bilinom polju, zaslužena pobjeda Čelika. Odličan meč pružila su oba tima, a na kraju je domaći klub slavio pobjedu i tako je na pravi način najavio novu sezonu u Premijer ligi BiH narednog vikenda i gostovanje u Širokom Brijegu, nedjelja u 21 sat.