Lokalne TemePobjeda visočke Bosne u Sarajevu

Pobjeda visočke Bosne u Sarajevu

U okviru 8. kola rukometne Premijer lige BiH Bosna je porazila imenjaka iz Sarajeva 21:18.

Utakmica je odigrana u dvorani Ramiz Salčin, a ovo je izabranicima Milana Hovorke druga pobjeda u Prvenstvu, prva u gostima. Sarajevska Bosna je ubilježila šesti poraz u sezoni.

Bosna je bila odlična u prvome poluvremenu, pogotovo u obrani, te su na odmor otišli s prednošću 12:7.

Visočani su izuzetno loše otvorili drugo poluvrijeme, te su prvi pogodak u nastavku  postigli tek u 6. minuti, a sarajlije su bile u nizu od 3 pogotka.

U 41. minuti sarajlije su sa igračem manje došli do -2 nakon gola Vražalića.

11 minuta do kraja utakmice gol sa sedam metara postiže Omanović za rezultat 16:17.

Babić i Hasagić su 9 minuta prije kraja utakmice pogodili za novih +3 za goste čime su prelomili utakmicu u svoju korist.

Najbolji strijelac je bio Osmanhodžić sa 6, a gol manje je imao Kukić. Vratar Alihodžić je ubilježio 10 obrana.

U 9. kolu Premijer lige visočka Bosna dočekuje Iskru, dok će Sarajlije igrati protiv Maglaja u gostima.