SportNogometPobjede Arsenala, Chelsea, Valencie i Benfice

Pobjede Arsenala, Chelsea, Valencie i Benfice

Odigrane su prve četvrtfinalne utakmice Evropske lige nakon kojih ne možemo sa sigurnošću reći da je neka od ekipa napravila dovoljnu prednost pred revanš. Najveća prednost ostvarena je ondje gdje se to najmanje očekivalo. U velikom derbiju ove runde takmičenja Arsenal je dočekao ekipu Napolija i slavio rezultatom 2:0, a Napolitanci mogu biti sretni što rezultat nije bio i ubjedljiviji.

Sjajno su domaći počeli, već u 15. minuti Topnici prave sjajnu akciju, a Aaron Ramsey pogađa nakon asistencije Ainsleya Maitland-Nilesa. Nije prošlo ni deset minuta, a Koulibaly je u svoju mrežu skrenuo udarac Torreire, te su gosti bili pred katastrofom.

Ipak, u nastavku nije bilo promjene rezultata. Topnici su imali još nekoliko prilika, a veliku je propustio Maitland-Niles nakon asistencije Seada Kolašinca. Tačnije, Meret mu je divno odbranio udarac. Ostalo je 2:0, a bh. reprezentativac je odigrao svih 90 minuta.

Veliku, ali ne i prednost koja garantuje prolaz u polufinale, ostvarila je Benfica na svom terenu protiv Eintrachta rezultatom 4:2. Domaći su gotovo čitav meč imali igrača više, vodili su i sa tri gola prednosti, tako da je njemački sastav izvukao maksimum iz ove utakmice.

Fantastični Joao Felix je postigao tri gola za Benficu, uz jedan Diasa. Kakvu-takvu nadu gostima ostavili su Luka Jović i Goncalo Paciencia golom u 72. minuti.

Iako je u Prag doputovao kao veliki favorit, Chelsea se dugo mučio, ali na kraju i stigao do trijumfa golom u samom finišu. Završeno je rezultatom 0:1 protiv Slavije Prag.

Maurizio Sarri je u ovom duelu odlučio odmoriti Edena Hazarda, ali ga je uveo i dao mu nekoliko minuta u nastavku.

Velike prilike za goste su propustili Rudiger i Willian, a s druge strane Kepa Arrizabalaga je spasio Plavce u 80. minuti, neposredno prije gola za pobjedu kojeg postiže defanzivac Marcos Alonso.

U duelu španskih predstavnika između Villarreala i Valencije gosti su ostvarili veliki trijumf rezultatom 3:1 i tako zakoračili ka polufinalu. Gonzalo Guedes je već u šestoj minuti pogodio za vodstvo gostiju, ali je do poluvremena Santi Cazorla poravnao rezultat.

Ipak, u posljednjim trenucima meča pogađa Daniel Waas, kao i ponovo Guedes, i to je bio  konačan rezultat, pa tako Šišmiši imaju ozbiljnu prednost pred revanš.