SportKošarkaPobjede Barcelone, Panathinaikosa, Maccabija i CSKA u košarkaškoj Euroligi

Pobjede Barcelone, Panathinaikosa, Maccabija i CSKA u košarkaškoj Euroligi

Maccabi iz Tel Aviva pod vodstvom hrvatskog trenera Nevena Spahije slavio je večeras u Morači u sklopu trećeg kola Eurolige rezultatom 78:68. Igrala je Budućnost odlično skoro tri četvrtine ali potpuni nestanak u zadnjem periodu susreta pobjedu je preusmjerio u Izrael. Činilo se kako će naš Nemanja Gordić i njegovi suigrači doći do prve pobjede u Euroligi, no Maccabi iz Tel Aviva je Podgoričane u zadnjem periodu naprosto otpuhao s terena dobivši je rezultatom 20:6. Vodila je Budućnost čak s 9 koševa razlike tijekom treće četvrtine, no sjajni Scottie Wilbekin vraćao je svoju ekipu u život dok nije prelomio susret početkom zadnjeg perioda. Izgleda da Budućnost nema ekipu koja se može nositi s izazovima Eurolige. Potvrdio je to i ovaj nesvakidašnji pad u igri pobjednika ABA lige. Uz Wilbekina i njegovih 28 poena kod Maccabija Michael Roll zabio je 12, a Tarick Black 10 poena.  Edwin Jackson s 13 koševa nejefikasniji kod domaćina. Naš Nemanja Gordić postigao je 12, a isto toliko poena postigao je i Alen Omić. Dobru rolu imao je i bivši košarkaš Bosne Suad Šehović koji je u prvom poluvremenu zabio 9 poena ali do kraja susreta ostao na toj brojci. Teškom mukom moskovski CSKA je svladavo večeras odličnu Darussafaku u sklopu 3. kola Eurolige. Slavili su Rusi rezultatom 80:75, vidljivo umorni nakon pobjede u Tel Avivu od prije dva dana. Odigrala je Dačka odličnu utakmicu u Moskvi, vodila na poluvremenu čak 7 razlike, no užasno loša treća četvrtina koju je CSKA dobio sa 26:10 u konačnici je koštala ekipu iz Istanbula pobjede do koje su uz malo više koncentracije možda mogli i doći. Otvorili su Turci utakmicu pred sami kraj unatoč vodstvu CSKA od 14 razlike početkom zadnjeg perioda, ali snage za potpuni preokret nije bilo. Correy Higgins sa 14 poena od kojih je veliku većinu postigao u drugom poluvremenu najzaslužniji je za novu pobjedu CSKA. Kurbanov je dodao 13 poena a Cacho Rodriguez 11. Michael Eric i Stanton Kidd sa po 15 koševa, te McCallum sa 14 najbolji kod večeras odlične Darussafake. Košarkaši Panathinaikosa večeras su lako izašli na kraj s novajlijom u Euroligi, ekipom Gran Canarie. Rezultatom 102:87 Atenjani su zabilježili drugu pobjedu u ovom takmičenju, a Španjolcima je ovo bio drugi poraz. Nikakvih rješenja nije imala obrana Gran Canarie protiv raspucanih otočana koje je možda malo i impresionirala atmosfera OAKA Arene u atmosferi pred kakvom u Španjolskoj ipak igraju jako rijetko. Izbalansiran i večeras ubojiti napad Atenjana postigao je čak 102 poena, a prednjačili su Lekavicius i Langford zabivši svaki po 16 poena dok su dvocifreni bili još Pappapetrou (15), Pappas (13) i Thomas (12).

Evans i Eriksson s po 15 koševa bili su najbolji kod Gran Canarie očigledno malo umorne nakon što je prije dva dana ostvarila prvu pobjedu u povijesti u ovom takmičenju kada su na svom parketu na Kanarima slavili protiv Barcelone koju vodi Svetislav Pešić. Košarkaši Barcelone slavili su večeras svoju prvu euroligašku pobjedu u novoj sezoni, a Svetislav Pešić slavio je pobjedu protiv svog bivšeg tima, njemačkog Bayerna sa 83:73. Barcelona je od samog početka pa do kraj sigurno držala prednost i zasluženo slavila. Već u prvom periodu Barca je dala naslutiti u kojem smjeru će ići ova utakmica dobivši ga sa 26:17, dok je Bayern drugu četvrtinu dobio s tek košem prednosti pa se na odmor otišlo s prednošću Katalonaca od 8 razlike. Održavala je Barcelona tu razliku sve vrijeme i u drugom poluvremenu iako su Bavarci u nekoliko navrata zaprijetili, no Ante Tomić sa 18 koševa, te Jaka Blažić koji je drugo poluvrijeme odigrao sjajno s 11 poena bez promašaja pobrinuli su se da Barca ostvari prvu ovosezonsku pobjedu. Kod Bayerna najbolji Lo sa 16, dok je Lučić dodao 12 poena. Barthel je zabio 11 a naš bivši reprezentativac Nihad Đedović ubacio je 9 koševa za Bayern.