SportRukometPobjede Borca i Maglaja na otvaranju 13.kola rukometne Premijer lige BiH

Pobjede Borca i Maglaja na otvaranju 13.kola rukometne Premijer lige BiH

Odigrane su prve dvije utakmice 13.kola rukometne Premijer lige BiH. U Banja Luci su u derbiju kola snage odmjerili Borac i visočka Bosna, a slavili su domaći sa 28:23. Bosna je u prvom poluvremenu imala u par navrata i po tri gola prednosti, ali je Borac utakmicu prelomio na početku drugog poluvremena i mirno su meč priveli kraju. Dakić i Rađenović su bili najefikasniji igrači kod Borca sa po osam golova, a odličan je bio i golman Ljubišić sa 11 odbrana. Kod Bosne je Imamagić postigao pet golova. U drugom susretu je Maglaj očekivano savladao Slaviju sa 31:27. Večeras se u ovom posljednjem kolu jesenjeg dijela sezone sastaju: Vogošća – Sloga Doboj, Lokomotiva – Sloga GV/Uskoplje, Konjuh – Leotar i Gračanica – Derventa, a u četvrtak će igrati Zrinjski i Goražde.