SportPobjede Eintrachta, Wolfsburga i Bayera

Pobjede Eintrachta, Wolfsburga i Bayera

Fudbaleri Eintrachta iz Frankfurta pobijedili su danas na gostovanju ekipu Borussije Dortmund sa 2:1, u meču 27. kola Bundeslige.

Gosti su poveli autogolom Nica Schulza u 11. minutu, a izjednačenje na poluvremenu Dortmundu donio je Mats Hummels u 45. minutu.

Gol igrača gostiju Stefana Ilsankera u 65. minutu je poništen nakon provjere VAR-a zbog ofsajda, ali je Eintracht na kraju ipak slavio. Gol za pobjedu postigao je Andre Silva u 87. minutu, na asistenciju Filipa Kostića.

Frankfurt je četvrti na tabeli sa 50 bodova, a Borussija je peta sa 43 boda na tabeli Bundeslige.

Wolfsburg je na svom terenu minimalnim rezultatom savladao Keln, a jedini gol postigao je Josip Brekalo u 69. minutu.

Na tabeli njemačkog šampionata Wolsfburg je treći sa 54 boda, dok je Keln na 16. mjestu sa 23 boda.

Fudbaleri Bayer Leverkusena su sa 2:1 na svom terenu savladali ekipu Schalkea.

Lukas Alario je u 26. minutu doveo domaći tim u vodstvo, za 2:0 je pogodio Patrik Schick u 72. minutu, dok je jedini gol za goste postigao je Klaas-Jan Huntelaar u 81. minutu.

Bayer je na šestom mjestu na tabeli sa 43 boda, a Schalke je na posljednji sa samo 10 osvojenih bodova.

Augsburg je na domaćem terenu pobijedio Hoffenheim sa 2:1.

Ruben Vargas je u osmom minutu postigao prvi gol za domaći tim, da bi u 23. minutu Andre Hahn uvećao prednost. Konačan rezultat je postavio Robert Skov u 86. minutu.

Augsburg je na 11. mjestu prvenstva Njemačke sa 32 boda, dok je Hoffenheim na 12. poziciji sa dva boda manje.

Fudbaleri Mainza i Arminije Bielefeld odigrali su neriješeno 1:1. Danijel Brosinski je u 56. minutu iz penala doveo domaći tim u vodstvo, a bod gostima donio je Andreas Volgsammer u 76. minutu.

Na tabeli Bundeslige Mainz je na 14. mjestu sa 25 bodova, dok je Bielefeld pretposljednji sa dva boda manje.