Naslovnica Sport Nogomet Pobjede Irana...

Pobjede Irana, Kine i J.Koreje na Azijskom Kupu

5

Nastavljeno je takmičenje u Azijskom kupu su odigrane prve utakmice u grupama C i D, u kojim su slavile reprezentacije Kine, Južne Koreje i Irana. Kina je u prvom susretu dana, teže od očekivanog stigla do pobjede protiv Kirgistana, koji je nakon prvog poluvremena imao i vodstvo od 1:0. Ipak, u drugom dijelu Kinezi stižu do dva pogotka i preokreta za dobar start u ovom takmičenju. Južna Koreja je također uz dosta muke stigla do trijumfa nad Filipinima, a nakon 90 minuta rezultat je glasio 1:0. Strijelac jedinog gola za Južnokoreance bio je Hwang Eui-Jo u 67. minuti susreta. U posljednjem meču dana smo vidjeli pravi debakla Jemena, kojeg je Iran ispratio s petardom u mreži. Za Irance su pogađali Taremi 2x, Azmoun, Ghoddos i Al Sowadi (autogol).