SportNogometPobjede Sloge i Olimpica, utrka se nastavlja

Pobjede Sloge i Olimpica, utrka se nastavlja

Širom zemlje danas su odigrani dueli 28. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a zabilježeno je nekoliko izuzetno interesantnih rezultata. Kako se sezona bliži kraju, tako dobijamo sve veću dramu. Najviše je viđeno u duelu Čapljine i Sloge iz Siminog Hana u kojem su gosti došli do pobjede na neočekivano težak način. Domaći su poveli u 17. minuti autogolom, ali su fudbaleri Sloge vrlo brzo poravnali preko Jove Kojića. Gosti su dugo igrali sa igračem više, a onda je grešku odbrane Čapljine u 70. minuti iskoristio Almedin Ziljkić i donio zlata vrijednu pobjedu ekipi iz Siminog Hana. Konstantan pritisak na lidere nastavlja vršiti ekipa Olimpika. Fudbaleri sa Otoke su relativno lako došli do gostujuće pobjede u Visokom rezultatom 4:1 protiv Bosne. Strijelci za Vukove bili su dva puta Karić, te po jednom Jusufbašić i Kovač, dok je utješni pogodak za Bosnu postigao Dizdarević. Jedan od derbija odigran je u Mostaru gdje je Velež dočekao Metalleghe. Ipak, očekivane drame nije bilo pošto su Rođeni odigrali veoma dobar susret i zabilježili rutinsku pobjedu rezultatom 3:0. Golove za Mostarce postigli su dva puta Lucas, te jednom Zvonić. Mnogo je drame i u donjem dijelu tabele. Vitalne pobjede ostvarili su TOŠK i Jedinstvo na gostovanju. Tešanjci su bili bolji od Orašja rezultatom 2:0 na gostovanju, dok su kući bodove vratili i fudbaleri Jedinstva, pošto su rezultatom 3:2 slavili protiv izravnog konkurenta, ekipe Iskre.