SportNogometPobjede Watforda i West Hama u engleskoj Premier ligi

Pobjede Watforda i West Hama u engleskoj Premier ligi

Prve dvije utakmice 27. kola Premiershipa odigrane su večeras, a pobjede su slavile ekipe Watforda i West Hama. Watford je iznenađujuće lagano stigao do tri boda na gostovanju kod Cardiffa, koji je na domaćem terenu znao pružiti dobre partije. Pregazio je Watford Cardiff s ubjedljivih 1:5, a proslavio se Deulofeu sa hat-trickom. Pogađao je u 18., 61. i 63. minuti utakmice. Deeney je bio strijelac u 73. i 91. minuti utakmice. Jedini gol za Cardiff postigao je Bamba. West Ham je u sudaru londonskih klubova savladao Fulham sa 2:1. Gosti su u vodstvo došli preko iskusnog Ryana Babela već u 3. minuti utakmice, ali je uslijedio preokret Čekićara i to već do poluvremena. Prvo je pogodio Chicharito u 29. minuti, a u finišu poluvremena za 2:1 pogađa Diop. Konačnih 3:1 postavlja Antonio u sudijskoj nadoknadi.