SportRukometPobjedom protiv Lokomotive u Brčkom Bosna nastavila pobjednosni niz

Pobjedom protiv Lokomotive u Brčkom Bosna nastavila pobjednosni niz

Rukometaši visočke Bosne opravdali su ulogu favorita te su večeras sasvim zasluženo došli do pobjede na gostovanju u Brčkom protiv RK Lokomotiva.

Utakmica je otvorena vodstvom našeg tima rezultatom od 3-0, a upravo većim dijelom prvog poluvremena naši su održavali prednost od 3 gola. U 15. minuti golom Toromanovića naši su poveli sa 6:3, da bi do povećanja prednosti na 4 gola došli u 21. minuti (10:6). Ipak, nakon timeouta rukometaši Lokomotive su zaigrali nešto angažovanije u odbrani i napadu te do kraja poluvremena uspjeli smanjiti prednost našeg tima na samo jedan gol (12:11).

U nastavku utakmice naši su ponovo zaigrali na nivou iz većeg dijela prvog poluvremena, pa je prednost od 4 gola našem timu donio Imamagić golom u 35. minuti. Narednih 5 minuta ponovo pripada domaćinu koji ponovo dolazi na samo gol zaostatka u 40. minuti, no naši igrači ni u jednom trenutku nisu dopustili igračima Lokomotive da naprave potpuni rezultati preokret.

U 53. minuti rezultat je glasio 21:19 za naš tim, a sve dileme oko pobjednika riješio je kapiten Harmandić koji je postigao gol u 57. minuti za 3 gola prednosti našeg tima, odnosno 23:20, da bi Kapić još samo potvrdio pobjedu za konačnih 24:22 i novu pobjedu našeg tima.

Do pobjede naš tim predvodili su Čolo i Kapić sa po 6 golova, dok je Omanović postigao 4, a za Lokomotivu po 7 puta pogađali su Vukoje i Baraković.

Do kraja regularnog dijela Premijer lige Bosne i Hercegovine ostalo je još samo jedno kolo, a ekipe RK Gračanica i RK Bosna ulaze u sami finiš sa podjednakim brojem bodova, s tim da Gračanlije imaju prednost u međusobnim susretima u odnosu na naš tim. Ipak, bez obzira na to, naš tim nema razloga da pravi bilo kakve kalkulacije te je zadnje kolo i vječiti derbi protiv banjalučkog Borca prilika da se regularni dio sezone završi na pravi način te uz pobjedu krene u pripreme za play-off završnicu!

RK Lokomotiva Brčko – RK Bosna Visoko 22:24 (poluvrijeme 11:12). Dvorana Ekonomske škole u Brčkom. Sudije: Mešić / Šatordžija. Delegat: Šarić. Isključenja: Lokomotiva 10 min., Bosna 8 min. Sedmerci: Lokomotiva 6(4), Bosna 6(6).

RK Lokomotiva Brčko: Ombaša, Vukoje 7, Hercegovac, Đurkić, Inić, Denić, Mijatović, Petrović 2, Đukić 2, Đorđević, Baraković 7, Subotić, Mihajlović, Krovokapić 2, Dvunjak 2, Rikanović.
Trener: Radomir Prajo

RK Bosna Visoko: Grčo, Čabaravdić K. 2, Burić, Kapić 6, Harmandić 1, Čolo 6, Sirčo E., Selimović, Toromanović 2, Imamagić 3, Čabaravdić A., Omanović 4, Sirčo H., Jamaković A., Jamaković E.
Trener: Edhem Sirčo