SportPochettino osvojio prvi trofej sa PSG-om

Pochettino osvojio prvi trofej sa PSG-om

PSG je osvojio francuski Superkup nakon što je večeras na stadionu Bollaert-Delelis u Lensu savladao Marseille sa 2:1.

Foto – EPA

Ekipa Mauricija Pochettina je bila bolji rival u prvom poluvremenu. Icardi i Mappe su bili veoma opasni, a u finišu prvog dijela PSG uspjeva zabiti.

Mauro Icardi odlično koristi loptu koju je dobio i zabija pogodak za 1:0.

Mogao je Icardi u nadoknadi i do drugog gola, ali je pogodio prečku i na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

U nastavku je Marseille bio itekako opasan. Stvorili su nekoliko dobrih situacija, ali do gola nisu mogli.

Činilo se da je meč riješen u 85. minuti. Dosuđen je penal, a povratnik u tim Neymar zabija 2:0.

Marseille je uspio da vrati neizvjesnost u utakmicu. U 89. minuti je zabio Payet za 2:1. Ipak, ovaj rezultat je bio konačan i PSG je osvojio Superkup.

Ovo je Mauriciju Pochettinu prvi trofej sa PSG-om.