SportNogometPoljska prvi četvrtfinalista EP

Poljska prvi četvrtfinalista EP

U prvom susretu osmine finala, Poljska je nakon boljeg izviđenja penala, savladala Švicarsku. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1. Već nakon 50ak sekundi Poljska je mogla doći do vodstva, ali udarac Milika je otišao iznad prečke. Tek nakon deset minuta igre, konačno i jedna opasna situacija pred golom Poljske, kada je Shaqiri probao svoj udarac, ali bez većeg uspjeha.
U 31. minuti Grosicki je imao dobar pokušaj, a dvije minute kasnije Milik je loptu poslao iznad prečke, nakon dobrog centaršuta. U 36. minuti Schar je na drugoj strani šutirao glavom, poslije kornera, ali je Fabianski bio na mjestu.
Konačno, u 39. minuti Grosicki ubacuju loptu u šesnaesterac, a najbolje se snalazi Blaszczykowski koji loptu kroz noge Sommera šalje u mrežu. U nastavku utakmice Lewandowski je mogao možda i riješiti pitanje pobjednika, ali njegov udarac iz 50. minute odlično brani Sommer, samo tri minute kasnije golman Švicarske zaustavlja i udarac strijelca prvog pogotka.
U 73. minuti Rodriguez je sjajno probao iz slobodnjak, ali se na drugoj strani istakao i Fabianski, a šest minuta kasnije Seferović, nako odbijene lopte, šutira, ali njegov udarac zaustavlja prečka. Kada se činilo da će Poljaci zadržati vodstvo, u 82. minuti viđen je najljepši trenutak na susretu. Shaqiri je sjajno reagovaro u šesnaestercu Poljaka, i majstorski škaricama zatresao mrežu Fabianskog.
Nakon toga, nije bilo većih prilika, te je utakmica otišla u produžetke. U 113. minuti utakmice, Švicarska je mogla doći do preokreta, Derdiyok je šutirao sa nekih 10ak metara, ali je Fabianski fantastično reagovao i spasio Poljsku mogućeg poraza. Dvije minute prije kraja drugog produžetka, opet su Švicarci mogli riješiti susret, ali je opet Fabianski izašao kao pobjednik u duelu sa Derdiyokom, pa se pristupilo izvođenju penala. Poljaci su pogodili svih peta udaraca sa 11 metara, dok je Granit Xhaka bio tragičar Švicarske, obzirom da je jedini promašio penal.