SportRukometPoraz Borca u SEHA ligi

Poraz Borca u SEHA ligi

U okviru 17. kola SEHA Gazprom rukometne lige, rukometaši Borca poraženi su na svom terenu u Sportskoj dvorani Borik od novosadske Vojvodine rezultatom 21:30 (12:14). Prvo poluvrijeme proteklo je u odmjeravanju snaga između timova. U prvih nekoliko minuta prvog dijela konkretniju ulogu igrali su gosti. Napravili su prednost od 4:0. Tu se crveno-plavi bude. U igru ulaze Stefan Janković i Davorin Vujović koji sa po dva pogotka a ujedno i na čijim krilima domaćin prilazi na gol razlike. Međutim, gosti nisu dozvolili iznenađnje. Polako su se vratili pa je u jednom trenutku bilo plus tri. Do kraja prve dionice, rukometaši Borca smanjuju na dva razlike. Na odmor se odlazi rezultatom 12:14 u korist Novosađana. Početak druge dionice meča, i lošim otvaranjem istog, igra domaćina je upućivala na to da bi se poraz mogao nazirati. Međutim, bolja kako fizička tako i psihička sprema presudila je. Rukometaši Vojvodine su kvalitetnim trčanjem i jakom odbranom uspjeli da se iščupaju iz skoro rezultatskog egala. Pa su tako postepeno povećavali razliku. Da je pad u igri i loša spremnost uzrok slabih rezultata, na domaćem timu znatno se osjetilo pred kraj meča kada gosti odlaze na plus 10 čime bilježe nedostižnu prednost. Do kraja, Borac postiže jedan pogodak i tako postavljaju konačnih 21:30. Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Davorin Vujović, koji je postigao tri pogotka, dok je to kod gostiju bio Zoran Nikolić sa šest pogodaka. Naredni meč, Banjalučani igraju 2. marta na svom terenu protiv ekipe Nexe.