ZDKSportPoraz košarkaša Čelika od Bosne u velikom derbiju

Poraz košarkaša Čelika od Bosne u velikom derbiju

Košarkaši Čelika, uokviru 13. kola A1 Lige KSBiH, bili su domaćini ekipi KK Bosna Royal iz Sarajeva. Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 2.500 gledalaca, među kojima bilježimo i oko 150 vatrenih navijača Čelika, popularnih „Robijaša“. Zasluženu pobjedu u ovom velikom derbiju zabilježili su košarkaši sarajevske ekipe Bosne Royal.

Rezultat: OKK Čelik – KK Bosna Royal 80:92 (11:19), (22:23), (24:20), (23:30);

Sudije Seid Nožinović, Faruk Ališehović i Amir Hodžić;

Sastav OKK Čelik i postignuti poeni:

Avdibegović (cap) 5, Maksimović 17, B.Bajramović, Keso 4, Podojak 3, Križanović 32, Muratović 11, Đulan 2, Britvar 2, Varupa 4, Tomić, Hodžić. (Trener Josip Pandža, pom. trener Bojan Stevanović).

Najefikasniji kod Čelika: Ranko Križanović 32, Nebojša Maksimović 17, Nedžad Muratović 11 poena;

Najviše koševa za Bosnu Royal postigli su Tyron Lamar Criswel 22, Meris Bečirović 18, Kenan Guzonjić i Kerim Dragolj po 16, te Dinko Peljto 14 p. +11 asistencija i 9 skokova.

U gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ večeras smo gledali veoma zanimljivu i uzbudljivu košarkašku predstavu, koju su odigrali košarkaši domaćeg Čelika i ekipe Bosna Royal, lidera na tabeli A1 lige..

Utakmica starih rivala posjetila je na nekadašnje duele ovih ekipa u najvišem rangu takmičenja. Dosta naboja, grešaka, glasno navijanje, ali i dobrih košarkaških poteza za uživanje.

Košarkaši Čelika su u ovaj duel ušli sa omjerom od osam pobjeda i četiri poraza, drugo mjesto na tabeli, dok je lider na tabeli, sarajevska Bosna Royal, imala skor od 11 pobjeda i samo jedan poraz (86:87) i to baš od Čelika u Sarajevu, drugo kolo prvenstva.

Tok utakmice, kretanje rezultata:

Domaći otvaraju utakmicu sa 4:0 i to je bilo jedino vođstvo Čelika na utakmici. Bilježimo još jedan neriješen rezultat 6:6 i onda su gosti potpuno preokrenuli rezultat na 6:12, a na kraju prve dionice je 11:19 za goste iz Sarajeva. U drugoj dionici gosti idu na plus 10 poena, 11:21 i 13:23, domaći malo smanjuju, ali se na poluvrijeme odlazi pri vođsvu gostiju od devet poena, 33:42. I kroz treću dionicu gosti imaju stalmo prednost, a najveće vođstvo je plus 12 poena, 38:50. Na dva minuta do kraja treće dionice domaći prilaze na zaostatak od samo tri poena (55:58), ali gosti sa četiri uzastopna poena odlaze na 55:62, što je i rezultat nakon treće dionice. Na početku zadnje dionice gosti ponovo imaju prednost od 11 poena, 57:68. Sredinom ove dionice domaće prilaze na minus pet poena, 70:75 i 73:78, ali gosti ponovo dižu prednost na 10 poena (73:83). Domaći su još jednom prišli na minus pet poena, 78:83, na dvije minute do kraja. I to je bilo sve od domaćih, koji nisu imali snage da preokrenu rezultat, jer osim Ranka Križanovića večeras nije bilo raspoloženih pojedinaca u ekipi. Sa druge strane u Bosni su Criswel, Peljto, Guzonjić, Dragolj i Bećirović igrali sjajno kako u odbrani tako i napadu. Završilo je sa plus 12 poena za goste iz Sarajevo, 80:92, koji su se tako revanširali Čeliku za poraz kod kuće u drugom kolu (86:87).

Šest minuta prije kraja utakmice isključen je igrač Bosne Meris Bečirović, zbog prigovora na sudijsku odluku.

Nakon 13 odigranih kola, Čelik je na omjeru od osam pobjeda i pet poraza.

U narednom 14.kolu Čelik gostuje kod ekipe Igman Burch Un. sa Ilidže-Sarajevo, od kojih su poraženi u Zenici sa 65:77.