ZDKSportPoraz košarkaša Čelika u Čapljini

Poraz košarkaša Čelika u Čapljini

U odgođenoj utakmici iz 5. kolu bh. prvenstva za košarkaše, sezona 2020/2021, košarkaši OKK Čelik bili su na gostovanju kod KK Čapljine. Utakmica je odigrana u GSD u Čapljini bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu. Pobjedu u ovom meču ostvarili su domaći košarkaši Čapljine.

Konačan rezultat i rezultat po dionicama:

KK Čapljina – OKK Čelik 80:75 (17:16), (22:15), (27:26), (14:18);

Sastav ekipe Čelika i postignuti poeni:

Ermin Dedić 6, Armin Avdibegović (cap) 1, Srđan Gavrić, Haris Delalić 20, Milivoje Božović 25 poena + 13 skokova (double-double učinak), Benjamin Bajramović, Anes Podojak 3, Haris Ćurevac 14, Ranko Križanović 6, Namik Varupa, Meris Bečirović. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi Čelika dvocifreni su bili Milivoje Božović 25, Haris Delalić 20 i Haris Ćurevac 14 poena.

Kod ekipe Čapljina najefikasniji su bili Gojko Sudžum 29, Milan Lužaić i Josip Naletilić po 12 poena.

Ovo je treći poraz košarkaša Čelika u tekućem prvenstvu, u veoma tvrdoj i na trenutke neizvjesnoj utakmici u Čapljini.

Kroz prvu dionicu viđena je dosta izjednačena utakmica, a domaći su imali duži period vođstvo. Najveće vođstvo domaćih u prvoj dionici je bilo tri poena, a završilo je sa minimalnih 17:16 za domaće.

U drugoj dionici, od rezultata 25:25, domaći prave seriju od 12:0 i sada imaju osjetljiviju prednost, 37:25, na dvije i po minute do poluvremena. Do kraja dionice gosti su samo smanjili prednost domaćin na 39:31, što je i rezultat na kraju prvog poluvremena. Jedini raspoloženi u ekipi Čelika u prvom poluvremenu bili su Haris Delalić sa 16 poena i Milivoje Božović sa 10 poena. Kod domaćih u prvom poluvremenu najbolji je bio Gojko Sudžum sa 15 poena.

U prvim minutama treće dionice Čelik stiže na četiri poena zaostatka, 44:40 i 46:42, ali domaći ponovo idu na najvećih plus 12 poena, 54:42 i 57:45. U finišu dionice Čelik ponovo stiže na zaostatak od tri poena, 59:56, a u zadnje dvije minute ove dionice domaći ponovo idu na plus devet poena, 66:57, što je i rezultat na kraju tri četvrtine utakmice.

Zadnju dionicu Čelik otvara serijom od 8:0 i rezultat je 66:65 za domaće, a nakon 3,5 minute ove dionice domaći postižu prve poene i rezultat je 68:65. Na sedam minuta do kraja utakmice isključen je trener domaćih, Boris Džidić, nakon prigovora i nakon tehničke greške.

Na tri minute do kraja rezultat je 74:71, a na 2,20 minuta 74:73 za domaće. Domaći i dalje drže prednost, 76:73, na 49 sekundi do kraja. U sljedećem napadu Haris Delalić postiže dva poena i promašuje dodatno slobodno bacanje. Sada Milan Lužaić postiže 2 od 2 iz slobodnih bacanja i rezultat je 78:75. Na 11 sekundi do kraja Haris Delalić promašuje šut za tri poena, Ranko Križanović pravi ličnu grešku, a najbolji pojedinac utakmice, Gojko Sudžum sa dva poena iz slobodnih bacanja ovjerava pobjedu domaćih od 80:75.

Nakon jučerašnje pobjede, Čelik je na omjeru četiri pobjede i tri poraza u sedam odigranih mečeva.

Svi košarkaši iz rostera OKK Čelik, osim Namika Varupe, dobili su priliku da nastupe u utakmici.

U sljedećem 9. kolu košarkaši Čelika gostuju ekipi Zrinjski iz Mostara, nakon reprezentativne pauze.