ZDKSportPoraz košarkašica KŽK Čelik u Trebinju

Poraz košarkašica KŽK Čelik u Trebinju

U okviru 7. kola bh. košarkaške lige za žene, sezona 2018/2019, košarkašice Čelika gostovale su kod favorizovane ekipe ŽKK Trebinje 03. Utakmica je odigrana u SD „Miloš Mrdić“ u Trebinju. Pobjedu su ostvarile domaće košarkašice ŽKK Trebinje 03.

Rezultat: ŽKK Trebinje 03 – KŽK Čelik  85:72  (22:19), (22:20), (17:18), (24:15);

Sudije: Prvi sudija Mario Karačić, sudija 1 Mario Šutalo, sudija 2 Mario Jurković, delegat Miljenko Matković.

Sastav ekipe KŽK Čelik i postignuti poeni:

Ajša Mulić 2, Amina Ćehajić 19, Ajla Selimović 5, Sedina Halimić 14, Anida Ćorović 20, Zerina Čičak 8, Amila Husejnović, Farah Džuherić 4, Hana Halilović, Melisa Horić. (Trener Almir Šišić);

Najefikasnije kod Čelika bile su Anida Ćorović (cap) 20 poena +10 asistencija, Amina Ćehajić 19 i Sedina Halimić 14 poena.

Kod Trebinja 03  prvi strijelci: Marija Kešeljević 29 p. + 12 asistencija, Snežana Dostinić 16 i Jovana Milaković 11 poena + 10 skokova.

U prvoj dionici ekipe se smjenjuju u vođstvu, ali u finišu domaće idu na + 5 poena (18:13) i (22:17), dionica je završila rezultatom 22:19.

Drugu dionicu bolje otvaraju Zeničanke i sredinom dionice imaju vođstvo od 34:38, ali domaće serijom od 10:0 su preokrenule rezultat i na odmor se otišlo pri rezultatu 44:39 za domaće košarkašice Trebinja 03.

Na početku treće dionice domaće povećavaju prednost na 49:39, a na + 12 (59:47) na tri minute do kraja treće dionice. U zadnje dvije minute dionice Zeničanke smanjuju na 61:57, što je i rezultat na kraju treće dionice.

Nakon četiri minute zadnje dionice domaće ponovo povećavaju prednost na +13 poena (72:59). Do kraja utakmice domaće održavaju stečenu prednost, a završilo je rezultatom 85:72 za Trebinje 03.