SportKošarkaPoraz Phoenixa, mala minutaža za Teletovića

Poraz Phoenixa, mala minutaža za Teletovića

Košarkaši Phoenixa su sinoć doživjeli svoj sedmi poraz u posljednjih osam utakmica. Ovoga puta, od Sunsa su bolji bili Washington Wizardsi, koji su slavili rezultatom 109:106. Phoenix je nakon prvog poluvremena imao vodstvo od devet poena prednosti (60:51), ali su se domaći košarkaši u nastavku utakmice počeli rezultatski približavati, te na kraju preokrenuti rezultat u svoju korist. Washington je odigrao odličnu posljednju dionicu, u kojoj je nadoknadio zaostatak od deset poena razlike i stigao do pobjede (109:106). Kako je prošla noć bila loša za Phoenix, bila je loša i za Mirzu Teletovića. Nakon četiri uzastopne utakmice sa dvocifrenim poenterskim učinkom, Teletović je sinoć ubacio samo dva poena i to oba sa linije slobodnih bacanja (2/3). Naš košarkaš je na terenu iznenađujuće proveo svega sedam minuta, a za to vrijeme je sakupio dvija skoka i jednu asistenciju, te ubilježio dva šuta iz igre. Najbolji pojedinac utakmice bio je Bradley Beal iz Washingona, koji je sa 34 poena bio ključna figura svog tima u osmoj pobjedi sezone. U dresu Phoenixa najviše su se istakli Bledsoe sa 22 i Knight sa 19 poena.