ZDKSportPorazi zeničkih odbojkašica u 7. kolu Prve lige FBiH na domaćem terenu

Porazi zeničkih odbojkašica u 7. kolu Prve lige FBiH na domaćem terenu

U okviru 7. kola Prve lige Federacije BIH, grupa Jug i Sjever, zeničke ženske odbojkaške ekipe zabilježile su poraze na domaćem terenu.

Odbojkašice OK Čelik-R ove sezone nastupaju u Prvoj ligi Federacije BIH, grupa Jug i u 7. kolu zabilježile su poraz na svom terenu u derbiju kola od ekipe OK Centar ORT iz Sarajeva (1:3), dok su odbojkašice Željezare Zenica, u Prvoj ligi Federacije BIH, grupa Sjever, takođe, doživjele poraz na domaćem terenu od ekipe OK Sloboda II iz Tuzle (2:3).

Rezultati po setovima:

OK „Čelik-R“ Zenica -OK“Centar ORT“ Sarajevo 1:3 (25:19, 23:25, 12:25, 7:25) – 67:94;

ŽOK“Željezara“ Zenica-OK“ Sloboda II“ Tuzla 2:3 (25:20, 27:29, 25:18, 22:25, 10:15) – 109:107;

Odbojkašice Čelik-R doživjele su drugi poraz u prvenstvu. U dvorani OŠ „Musa Ćazim Ćatić“ u Zenici poražene su, u derbiju kola, od sarajevske ekipe OK Centar ORT sa 1:3. Prvi set dobile su zasluženo domaće odbojkašice sa 25:19, u drugom setu, nakon velike borbe, pobjeda ide na stranu Sarajki 23:25, dok su u naredna dva seta puno bolje bile gošće iz Sarajeva i ubjedljivo dobile ove odlučujuće setove sa 12:25 i 7:25. Odbojkašice OK Čelik-R sada su na skoru od 5 pobjeda, dva poraza, 15 bodova i zauzimaju treće mjesto na tabeli.

Druga zenička odbojkaška ekipa, ŽOK Željezara, doživjela je četvrti poraz u prvenstvu. U dvorani Gimnazije u Zenici, u ravnopravnoj i borbenoj utakmici, poražene su od tuzlanske ekipe OK Sloboda II sa 2:3. Domaće odbojkašice su povele sa 1:0 u setovima, a u drugom setu, na razliku, bile su bolje gošće (27:29). Ponovo vode domaće sa 2:1 u setovima (25:18), dok su naredna dva odlučujuća seta dobile gošće iz Tuzle, 22:25 i 10:15, za konačnih 2:3 za Slobodu II.

Odbojkašice Željezare Zenica sada su na skoru od 3 pobjede, 4 poraza, 11 bodova i zauzimaju peto mjesto na tabeli.

Naredno, 8. kolo (prvo kolo iz drugog dijela prvenstva), u Prvoj Federalnoj ligi za odbojkašice na programu je 08.i 09. decembra 2018.godine.

OK Čelik-R je domaćin ekipi SA Voley Sarajevo, lideru prvenstva i ekipi bez poraza u dosadašnjem dijelu takmičemja, dok je ŽOK Željezara Zenica domaćin ekipi ŽOK Orašje iz Orašja II.