SportKošarkaPortland imao veliku prednost, na kraju ipak slavio Golden State

Portland imao veliku prednost, na kraju ipak slavio Golden State

Portland je pokazao zube aktuelnim prvacima na njihovom parketu u Oracle Areni, imao osjetnu prednost u jednom trenutku, ali na koncu ipak ostao bez pobjede. Warriorsi su slavili sa 114:111. Sve je djelovalo sjajno za goste nakon prvog poluvremena (50:65) u kojem su imali i 17 poena prednosti. Trojkama su “ubijali” Golden State, koji je i u ovom susretu bio lišen usluga Kevina Duranta (navodno neće igrati ni naredna dva meča).

U trećoj četvrtini domaći ubacuju u brzinu više, tope razliku serijom 13-0 te se ova dionica završava u egalu (89:89), da bi Blazersi ponovo stekli opipljivije vodstvo na pet minuta prije kraja (94:102). Međutim, tu su i stali. Uslijedila je serija kontranapada Warriorsa, nametnuli su ritam koji gostujući košarkaši nisu uspjevali pratiti, već su se jednostavno pogubili u tom metežu. Vrijedi potcrtati da je domaćem timu vjetar u leđa dao i neobičan sudijski kriterij…

Na 12 sekundi prije kraja Golden State je poenima Draymonda Greena poveo sa tri poena razlike, da bi nakon time-outa Portland krenuo u zadnji napad. No, Damianu Lillardu loptu je ukrao Andre Igoudala i sve je bilo gotovo. Ostalo je 114:111. Trijumf Warriorsa za prednost od 2-0 u seriji.

Ponovo je u redovima pobjedničkog tima briljirao Steph Curry (37 poena), koji je imao dobru podršku u Klayu Thompsonu (24) i Draymondu Greenu (16), dok je njegov brat Seth također bio zapažen kod Blazersa (16). Sjajno su se stoga na tribinama zabavljali njihovi roditelji Dell i Sonia.

U ekipi Trail Blazersa, pak, najefikasniji su bili Damian Lillard (23) i CJ McCollum (22).

Serija se sada seli u Portland, naredna utakmica igra se u večeri između subote i nedjelje.