SportKošarkaPortland siguran, Nurkić opet vrlo dobar

Portland siguran, Nurkić opet vrlo dobar

Nakon dva poraza, Portland Trail Blazersi su sada vezali dva trijumfa i to nakon što su, rano jutros po našem vremenu, na svom parketu sa 128:112 savladali New Orleans Pelicanse. Prva četvrtina je donijela neizvjesnu košarku i rezultatsku klackalicu, a onda se Trail Blazersi nakon par minuta igre u drugoj dionici “odljepljuju”. Njihova prednost je vrlo brzo prešla 10 poena razlike, da bi se na poluvrijeme otišlo vodstvom domaće ekipe od 74:58. Početkom treće četvrtine Blazersi stižu i do +21 (najveća prednost na utakmici) i već tada se mogla naslutiti njihova pobjeda. Domaći su lagano priveli susret kraju i slavili trijumf. Pobjedničku ekipu je predvodio Damian Lillard sa 24 poena, dok su po 20 ubacili CJ McCollum i Jake Layman. Jusuf Nurkić je upisao još jednu dobru partiju, te je za nešto više od 26 minuta na parketu upisao double-double sa 15 poena i 12 skokova. Dodao je i pet asistencija i dvije blokade. Kod Pelicansa je najefikasniji, po običaju, bio Anthony Davis sa 27 poena. Jru Holiday je dodao 20 poena.