SportNogometPorto nakon produžetaka eliminisao Romu

Porto nakon produžetaka eliminisao Romu

Završena je utakmica između Porta i Rome u okviru uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka, a na semaforu je nakon regularnih 90 minuta stajalo 2:1, što je odvelo utakmicu u produžetke. Na kraju je susret odlučio penal dosuđen za Porto nakon gledanja VAR tehnologije, kojeg realizuje Telles za konačnih 3:1. Prva utakmica u Rimu je završila pobjedom Vučice rezultatom 2:1.

Današnju utakmicu je Eusebio Di Francesco započeo sa nešto defanzivnijom taktikom koja se na početku nije isplatila.

Učestali su bili napadi Porta, a svoje napade su krunisali pogotkom Soaresa u 26. minuti susreta za veliko slavlje Portugalaca.

Ipak, Roma poslije dolazi do poravnanja golom sa bijele tačke koji je realizovao De Rossi. Penal je prethodno napravljen nad Perottijem.

Do poluvremena nije bilo promjene rezultata te su gosti iz Rima na odmor otišli zadovoljniji.

Drugo poluvrijeme su domaćini ponovo bolje otvorili, a do novog vodstva su stigli već u 52. minuti golom Marege nakon sjajnog centaršuta Corone.

Nakon toga su se obje ekipe povukle i nisu imale ambicije da napadnu gol protivnik. Čekalo se ko će prvi napraviti grešku.

U 77. minuti je bila velika prilika za Brahimija da poveća prednost Porta, ali se nije dobro snašao u šesnaestercu Rome.

Do kraja nije bilo ozbiljnijih prilika te se sa ovim rezultatom otišlo u produžetke.

Najveću priliku za Romu u produžetcima je imao bh. reprezentativac Edin Džeko koji je u 111. minuti savladao domaćeg golmana, ali je loptu koja je išla prema golu u posljednjim sekundama izbacio defanzivac Porta.

Ubrzo nakon toga stiže kazna. Opet je glavni akter bila VAR tehnologija, koja je nakon ponovnog gledanja situacije donijela Portu jedanaesterac. Penal u 117. minuti realizovao je Telles za 3:1 što je bio i konačan rezultat nakon produžetaka.