SportNogometPortugal na krilima Ronalda savladao Švicarsku za finale Lige nacija

Portugal na krilima Ronalda savladao Švicarsku za finale Lige nacija

Selekcija Portugala prvi je finalista UEFA Lige nacija. Domaćin završnog turnira bio je bolji od Švicarske rezultatom 1:0. Prvi je zaprijetio Cristiano Ronaldo, ali je vrlo loše šutirao u 11. minuti. Isti igrač je doveo domaćina u vodstvo. Prošlo je pola sata igre u prvom dijelu, kada je fudbaler Juventusa prvo izborio slobodan udarac, a onda i fenomenalno pogodio.

To je bio i konačan rezultat prvog dijela, a onda u nastavku prava drama. Felix Brych je bio glavni akter. Na samom otvaranju dosudio je penal za Portugal, no nakon pregledavanja VAR-a promijenio je svoju odluku i kazneni udarac dao Švicarcima zbog napada ranije. Siguran realizator bio je Ricardo Rodriguez.

Kada se očekivalo da ćemo dobiti produžetke, fenomenalni Ronaldo je stupio na scenu i postigao dva sjajna pogotka za het-trik i ovjeru plasmana svoje selekcije u finale prvog izdanja UEFA Lige nacija. Večeras ćemo saznati i drugog učesnika finala kada se sastanu Holandija i Engleska.