SportPotop Chelseaja otvara Unitedu put prema Ligi prvaka

Potop Chelseaja otvara Unitedu put prema Ligi prvaka

Sheffield United je definitivno ove sezone najprijatnije iznenađenje engleskog Premiershipa, a večeras su još jednom Oštrice oduševile na svom Bramall Laneu, na kojem su razbile favorizovani Chelsea slavivši sa 3:0.
Odigrali su fantastičnu utakmicu izabranici Chrisa Wildera i zasluženo savladali Lampardove momke, a posebno je briljirao McGoldrick, koji je postigao dva pogotka.

Pogađao je ovaj sjajni napadač Sheffielda u 18. i 77. minuti, a jedan gol je postigao i McBurnie, koji je precizan bio u 33. minuti.

Tako su Oštrice posebno obradovale i Manchester United, koji sada ima priliku da trijumfom u sljedećoj utakmici prestigne Chelsea i nađe se na mjestu koje vodi u Ligu prvaka.

Chelsea bi mogao prestići i Leicester, pa Plavcima prijeti padanje na peto mjesto…

Sheffield je sada šestoplasirani sa 54 boda i ukoliko Leicester izgubi svoj naredni meč, Oštrice bi se mogle ozbiljno umješati u borbu za Ligu prvaka, prenosi SCsport.