SportPotpuna senzacija na Carrow Roadu: Norwich savladao Cityja, Liverpool na plus pet

Ekipa Norwicha napravila je nezapamćenu senzaciju slavivši protiv Manchester Cityja rezultatom 3:2 u petom kolu Premier lige.

City je bio pod imperativom pobjede i veliki favorit kod novajlije, ali to danas nije uspio pretvoriti u trijumf, pa je Liverpool sada usamljen na čelu Premier lige sa pet bodova prednosti.

Igrao se 18. minut kada je Kenny McLean pogodio glavom nakon kornera i tako doveo domaćina u vodstvo, da bi još veći šok nastao deset minuta kasnije jer je mladi Todd Cantwell ponovo pogodio ove sezone.

U finišu prvog dijela gosti su smanjili rezultat, Sergio Aguero je pogodio i vratio nadu Građanima.

Ipak, u nastavku Teemu Pukki nastavlja fenomenalnu seriju golova, kako za Kanarince, tako i za reprezentaciju Finske.

Građani su uspjeli samo smanjiti rezultat, pogodio je Rodri u finišu meča. Pukki je na kraju dobio nagradu za igrača utakmice, nakon gola i asistencije, čime je nastavio nestvarnu statistiku ove sezone.