SportRukometSjajni Čabaravdić sa 9 golova predvodio Visočane do pobjede: Bosna Centrotrans -...

Sjajni Čabaravdić sa 9 golova predvodio Visočane do pobjede: Bosna Centrotrans – Čelik 40:25

Analiza utakmice: Večeras smo u sportskoj dvorani Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom imali priliku da prisustvujemo sjajnom rukometnom dvoboju dva stara rivala i dva direktna konkurenta u borbi za opstanak u Premijer ligi BiH. Odličnu igru večeras su pokazali visočki rukometaši, koji su nakon završetka utakmice zasluženo slavili rezultatom 40:25.

Početak utakmice nije obećavao baš ovakvu partiju Visočana, te su obje ekipe nekako stidljivo otvorile utakmicu 26. kola Premijer lige BiH za rukometaš. Ipak, takva igra potrajat će samo do sedme minuta utakmice, kada Visočani kreću rešetati mrežu Zeničana sa iznimno velikim brojem uspješno realiziranih šuteva, što će na kraju rezultirati i pobjedom od 15 golova razlike. Do kraja prvog poluvremena potrajat će ovakva situacija na terenu, te ni u jednom trenutku Visočani neće dopustiti da njihova razlika padne ispod 15 golova prednosti, onda kada su tu prednost i stvorili. Krajnji rezultat prvog poluvremena glasio je 23:7 u korist visočkih rukometaša.

Drugi dio utakmice manje-više teći će u sličnom ritmu, s tim da su visočki rukometaši “smanjili gas i ubacili u manju brzinu”, te rutinski priveli ovu utakmicu kraju pobijedivši velikom razlikom pri, kako smo kazali, konačnom rezultatu 40:25.

Veliki broj rukometaša Bosne Centrotrans večeras se upisao u listu strijelaca, ali najefikasniji igrač domaće ekipe na ovoj utakmici bio je svakako mladi Čabaravdić, koji je sa 9 postignutih pogodaka predvodio svoju ekipu do pobjede u svojoj najboljoj utakmici sezone. Iza Čabaravdića, na listi strijelaca slijede Limo sa sedam pogodaka, te Grujić, Skopljak i Mušinbegović sa po šest postignutih pogodaka.

Dobru igru u odbrani pokazali su i golmani domaće ekipe, te su tako Hadžić i Žiga ukupno upisali 15 odbrana, od čega devet Hadžićevih i šest Žiginih.

Sve u svemu večeras smo bili svjedoci jedne historijske utakmice i sjajne partije rukometaša Bosne Centrotrans, koja je od ovog trenutka vjerovatno obezbijedila opstanak u Premijer ligi BiH.

Do kraja prvenstva preostala su još svega četiri kola, a već u narednom 27. kolu Premijer lige BiH visočke rukometaše očekuje još jedna teška utakmica. Ovog puta riječ je o gostovanju kod starog rivala, sarajevske Bosne, koja se također bori za opstanak u društvu najboljih i koja će se truditi da Visočanima oteža borbu do opstanka.

Ova utakmica na programu je tek za dvije sedmice, a za kraj ovog prenosa ćemo kazati da su i Sarajlije, nakon izuzetno lošeg starta sezone do sada uspjeli napraviti solidan rezultat sa devet pobjeda, 14 poraza i dva remija iz 25 utakmica, što je bilo dovoljno za 29 bodova i 12. mjesto ljestvice Premijer lige BiH za rukometaše.

Ovim informacijama ćemo i završiti večerašnji prenos utakmice Bosna Centrotrans – Čelik u kojoj su, još jednom podsjećamo, Visočani slavili sa visokih 40:25. Vi ne zaboravite da i narednim danima pratite vaš omiljeni portal Visoko.co.ba, na kojem vas očekuju najbolje vijesti iz Visokog i okoline, a već sutra od 16:00 sati pred nama je prenos nogometnog spektakla NK Bosna Visoko – NK Zvijezda Gradačac, što je novi razlog da budete uz vaš omiljeni portal tokom sutrašnjeg popodneva.

Sa vama su večeras, kao i uvijek, bili komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a mi vam želimo ugodan ostatak večeri uz srdačne sportske pozdrave iz redakcije portala Visoko.co.ba.

KRAJ UTAKMICE: I završena je maestralna partija visočkih rukometaša, a Visočani uspijevaju da u posljednjoj minuti postignu dva pogotka koja su ih dijelila od 40 postignutih golova na utakmici. U posljednjoj minuti svoje nove golove upisali Mušinbegović i Limo, za konačan rezultat 40:25.

Večeras su visočki rukometaši protiv zeničkog Čelika, u izuzetno važnoj utakmici odigrali najbolju utakmicu sezone, pobijedivši direktnog konkurenta u borbi za opstanak u društvu najboljih rukometnih klubova Bosne i Hercegovine.

U nastavku slijedi analiza kompletne utakmice, kao i najava narednog prenosa, stoga ostanite uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba.

57’ – Tri minute su do kraja utakmice, a na teren za visočku Bosnu su istrčali nešto mlađi igrači koji nastavljaju posao svojih starijih kolega. Mladi talentovani Visočanin Sirčo postiže svoj prvi pogodak na utakmici, ali i gosti uspijevaju postići jedan pogodak, te je aktuelni rezultat 38:25.

56’ – U igru je, pored Mušinbegovića, ušao još jedan veteran Ahić, koji odmah po ulasku u igru postiže svoj prvi pogodak. U međuvremenu i gostujući rukometaši postižu svoj novi pogodak, za rezultat 37:24.

Još svega četiri minute dijele Bosnu Centrotrans od maestralne i veoma važne pobjede na četiri kola prije kraja prvenstva.

54’ – Nakon minute odmora novi gol domaćih, a ovog puta precizan je bio Grujić za rezultat 36:23.

53’ – Novi gol gostiju na sedam minuta prije kraja utakmice i trener Antović u ovim trenucima sa klupe Bosne Centrotrans traži time-out kako bi svojim rukometašima dao posljednje upute da utakmicu u fer i korektnom duhu privedu kraju.

52’ – Tačno osam minuta ostalo je do kraja utakmice, a u posljednja tri minuta gledali smo tri gola na obje strane. Gostujući rukometaši uspjeli su blago smanjiti svoj zaostatak, sa dva vezana pogotka, no onda ponovo na scenu stupa večeras maestralni Čabaravdić koji svojim novim pogotkom postavlja rezultat na 35:22.

49’ – Desetak minuta prije kraja utakmice gledamo i prvi gol mladog Imamagića, koji je i inače veoma dobar u svim utakmicama Bosne Centrotrans. Ipak reprezentativne pripreme koštale su ga nešto manje minutaže u ovoj utakmici, no to ga nije spriječilo da se upiše u listu strijelaca i postavi rezultat na 34:19 u korist domaće ekipe.

48’ – Vrijeme brzo leti kada gledamo dobru utakmicu, sa mnoštvom golova, te je do kraja utakmice ostalo svega 12 minuta. U ovim trenucima nova dva gola domaćih rukometaša, precizni su po jednom bili Mušinbegović i Limo, koji rezultat postavljaju na 32:18.

Ubrzo svoj novi gol postiže i kapiten visočke ekipe Skopljak, te aktuelni rezultat glasi 33:18, a Bosna Centrotrans se nalazi prednosti od 15 golova.

45’ – I kapiten domaće ekipe Skopljak igra nešto “laganiju” utakmicu večeras. Ipak njegovih šest postignutih golova do sada je izuzetan doprinos odličnoj partiji Visočana večeras.

Ali nakon gola Skopljaka uzvraćaju i gosti sa dva pogotka, smanjujući svoj zaostatak, no Grujić se razigrao pred posljednjih 15 minuta utakmice te postiže svoj novi pogodak za rezultat 30:17.

43’ – Iako je na prošloj utakmici u četvrtfinalu Kupa BiH za rukometaše bio glavni “krivac” za poraz zeničke ekipe u Visokom, Nikola Grujić večeras je usporio svoj tempo i u ovim trenucima postiže svoj tek četvrti pogodak, s obzirom na 14 u prošloj utakmici.

Na drugoj strani terena dva brza gola gostujućih rukometaša, te trenutni rezultat glasi 28:15.

39’ – Raspucao se na večerašnjoj utakmici i veteran Mušinbegović, koji igra svoju najbolju ovosezonsku partiju. Njegov novi, četvrti pogodak ukrasio je posljednje dvije minute igre domaće ekipe.

Ipak, svoj novi pogodak postižu i gosti za aktuelni rezultat 27:13.

Još 20 minuta ostali je do kraja utakmice Bosna Centrotrans – Čelik.

37’ – Sedam minuta drugog dijela utakmice je iza nas, a zenički rukometaši uspjevaju, nakon što su se Visočani opustili, postići nekoliko pogodaka na startu drugog poluvremena. Novi gol rukometaša Čelika, za trenutni rezultat od 26:12.

35’ – Rukometaši Čelika su napravili tek blago poboljšanje na početku drugog dijela utakmice i postižu tri vezana pogotka, što je, čudno rečeno, zaista neobično za ovu ekipu na večerašnjoj utakmici, budući da gosti ne uspijevaju da povežu dva uspješna napada.

Ipak, na drugoj strani svojim novim golovima uzvraćaju Limo i Čabaravdić, koji Bosnu Centrotrans vraćaju u prednost od 15 golova, pri rezultatu 26:11.

32’ – Počelo je drugo poluvrijeme utakmice 26. kola Premijer lige BiH između Bosne Centrotrans i Čelika, te na početku drugog dijela utakmice zenički rukometaši uspijevaju postići jedan pogodak, ali večeras izvrsni Čabaravdić ponovo uspijeva pronaći prostor do gola gostujuće ekipe i vraća Bosnu na 16 golova prednosti, pri rezultatu 24:8.

Analiza prvog poluvremena: Sve čestitke, prije same analize

prvog dijela utakmice, upućujemo treneru Antoviću i visočkim rukometašima na maestralnoj igri u večerašnjoj, izuzetno važnoj utakmici. Naravno, ni zasluge domaćih navijača nisu ništa manje, te će i oni vjerovatno prezadovoljni večeras napustiti dvoranu Franjevačkog samostana u Visokom.

Prvih trideset minuta igre donijeli su čak 30 golova na obje strane, od čega su 23 gola postigli domaći rukometaši u najboljem ovosezonskom poluvremenu koje su odigrali. Nakon početnog opipavanja snaga i nešto sporije igre na obje strane terena od sedme minute utakmice započinje prava golijada visočkih rukometaša, koji neće završiti svoj posao sve do posljednjeg minuta prvog poluvremena. Nećemo previše ulaziti u detalje, ali ćemo kazati da gotovo 20 minuta prvog poluvremena gostujući rukometaši, u raznim intervalima, nisu uspjevali postići pogodak, što dovoljno govori o odličnoj odbrani domaćeg tima.

S druge strane zenička ekipa nije pokazala ni djelić igre kojom bi mogla makar parirati Visočanima, stoga i rezultat od 23:7 na kraju poluvremena je realna slika igre obje ekipe večeras.

Najzaslužniji za ovaj rezultat večeras svakako je mladi Čabaravdić, koji je i najefikasniji igrač dosadašnjeg toka utakmice sa šest postignutih golova, a slijede ga Skopljak sa pet, Limo sa četiri, Mušinbegović i Grujić sa po tri, te Spahić sa dva postignuta pogotka.

U nastavku poluvremena nas vjerovatno ponovo očekuje dovršetak senzacionalne igre Visočana stoga ostanite uz portal Visoko.co.ba i direktan prenos koji će voditi vjerovatno do maestralne pobjede visočkih rukometaša.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: I posljednjim pogotkom Lime završeno je prvih trideset minuta igre u utakmici 26. kola Premijer lige BiH za rukometaše, između ekipa Bosna Centrotrans i Čelik. Visočki rukometaši večeras su prikazali najbolju ovosezonsku igru i definitivno zaslužuju sve pohvale za prikazanu igru u ovoj utakmici.

A i sam krajnji rezultat od 23:7 nakon prvog poluvremena govori o njihovom izvanrednom uspjehu večeras.

U nastavku slijedi kraća analiza prvog poluvremena utakmice, ali i nastavak utakmice, stoga ostanite uz vaš portal Visoko.co.ba.

29’ – Posljednji minuta prvog poluvremena je pred nama, a gostujući rukometaši su apsolutno nemoćni pred naletima visočkog tima. Nova dva gola u posljednjim minutama postižu Skopljak i maestralni Čabaravdić, a u posljednjem napadu svoj gol postiže i Limo za trenutni rezultat 23:7. I čini se da će to biti rezultat prvog poluvremena.

27’ – Ponovo nakon dugog golgeterskog posta gosti uspijevaju postići pogodak, trenutni rezultat 20:7.

26’ – Četiri minute prije kraja prvog dijela utakmice Visočani imaju praktično pobjedu u utakmici protiv zeničkog Čelika. Sjajni Čabaravdić uspio je, u protekle dvije minute, postići još jedan pogodak, a svoj novi pogodak dodao je i Grujić, za najveću prednost visočkog rukometnog kluba pri rezultatu 20:6.

24’ – Definitivno gledamo najbolju partiju visočkih rukometaša ove sezone, koji su u ovoj utakmici za svega 24 minute uspjeli postići čak 18 golova. U posljednja dva napada precizan je bio mladi Čabaravdić, koji bi večeras mogao odigrati jednu od najboljih utakmica karijere ukoliko nastavi u ovom ritmu rešetati mrežu zeničkog tima.

Trenutni rezultat glasi 18:6 i Bosna Centrotrans ima najveću prednost na ovoj utakmici od plus 12.

23’ – Nakon minute pauze uslijedio je novi gol rukometaša Bosne Centrotrans, a ovog puta precizan je bio veteran Mušinbegović, koji svojim pogotkom vraća Bosnu na plus deset.

Rukometaši Čelika, čini se, u ovoj utakmici neće moći ni prići golu domaćeg tima.

22’ – Osam minuta prije kraja prvog dijela utakmice trener domaće ekipe, visočki rukometni stručnjak Zdenko Antović zatražio je time-out kako bi pripremio svoju ekipu za dobru završnicu prvog poluvremena. Prema tome slijedi nam minuta pauze.

21’ – Nakon osam minuta golgeterskog posta gostujući rukometaši uspijevaju da postignu dva vezana pogotka. Trenutni rezultat glasi 15:6, što je ponovo idealan rezultat za ekipu Bosne Centrotrans, koja će ukoliko pobjedi u ovoj utakmici izboriti veoma važne bodove, koji bi mogli značiti i opstanak u društvu najbolji rukometnih klubova Bosne i Hercegovine.

19’ – Prvi pogodak gostiju nakon gotovo devet minuta. No, odmah i brza reakcija domaćih rukometaša, a ovog puta precizan je Čabaravdić za aktuelni rezultat od 15:5.

18’ – Protekle su nove tri minute i gledali smo nova dva gola visočkih rukometaša, ponovo bez ijednog kvalitetnog šuta Zeničana. Za domaću ekipu ovog puta poentirali su Skopljak iz sedmerca i Mušinbegović iz igre, za povećanje prednosti domaće ekipe na nevjerovatnih plus deset golova razlike. U posljednjih osam minuta gostujući igrači nisu uspjeli postići niti jedan pogodak, dok domaći nošeni odličnom podrškom publike prave seriju od čak 8:0.

15’ – Prvih petnest minuta utakmice je iza nas, a Visočani trenutno igraju jednu od najboljih ovosezonskih partija. samo minut bio je bio dovoljan za dva nova gola domaćih rukometaša, a ovog puta precizni su bili Skopljak i Limo, za novo povećanje prednosti i aktuelni rezultat od 12:4, te najveće vodstvo Bosne Centrotrans na ovoj utakmici.

Posljednjih pet minuta gostujući igrači nisu uspjeli postići niti jedan pogodak, što dovoljno govori o kvalitetnoj odbrani visočke ekipe.

14’ – Nalazimo se gotovo na polovini prvog poluvremena, a dvorana prepuna visočkih navijača koji su došli podržati svoje rukometaše do pobjede protiv Čelika daje ozbiljne rezultate. Nakon time-outa gostujuće ekipe uslijedio je još jedan odličan napad domaćih igrača, te se Bosna Centrotrans trenutno nalazi na ugodnih plus šest.

Trenutni rezultat glasi 10:4, a posljednji gol, svoj prvi, postigao je Čabaravdić.

12’ – Pola minute nakon Liminog pogotka i dobre odbrane visočkih rukometaša dva puta stvoreno je prvo veliko vodstvo Bosne Centrotrans na ovoj utakmici. U prvoj prilici je iz polukontre bio uspješan veteran Mušinbegović, sa svojim prvim pogotkom, dok je druga prilika iz brze kontre pripala Limi koji drugim pogotkom dovodi Bosnu Centrotrans u prednost od pet golova.

Trenutni rezultat glasi 9:4, a sjajna igra domaćih i odlična atmosfera u dvorani primorali su trenera Čelika da pozove time-out kako bi smirio svoju ekipu.

11’ – U prethodne dvije minute gosti su uspjeli smanjiti svoj zaostatak, jednim pogotkom, ali ponovo sjajna napadačka akcija domaćih rukometaša i ovog puta svoj prvi gol na utakmici postiže Limo, za trenutni rezultat od 7:4.

9’ – Ponovo jedan brzi kontranapad domaće ekipe, za prvo veće vodstvo na ovoj utakmici. Svojim drugim vezanim pogotkom kapiten Skopljak dovodi Bosnu Centrotrans na dva gola prednosti, a zatim nova dobra odbrana domaćih i drugi Grujićev gol za vodstvo Bosne od tri gola prednosti.

Trenutni rezultat glasi 6:3, a domaća publika i trener domaćih Antović mogu biti zadovoljni igrom domaćih igrača u prvih desetak minuta utakmice.

7’ – Po jedan brzi gol na obje strane. Nakon Grujićevog gola, gosti uspijevaju doći do izjednačenja, no onda na drugoj strani veoma dobar napad domaće ekipe koji rezultira teškim prekršajem nad Mušinbegovićem i dosuđenim sedmercem, koji uspješno realizira kapiten ekipe Skopljak. Trenutni rezultat 4:3.

6’ – I nakon šest minuta utakmice prvo vodstvo za domaću ekipu. Ovog puta realizator gola bio je Grujić, a nadamo se da će ovaj mladi visočki rukometaš biti raspoložen na ovoj utakmici kao i u onoj uzvratnoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH za rukometaše, kada je u utorak upravo ekipi Čelika zabio čak 14 golova.

5’ – Nešto sporija igra obje ekipe na početku utakmice, što rezultira i veoma malim brojem golova u prvih pet minuta. Zeničani su u dva navrata uspjeli da poentiraju za vodstvo, no večeras je u redovima Bosne Centrotrans raspoložen Spahić, koji sa dva vezana gola dovodi domaću ekipu u egal. Trenutni rezultat glasi 2:2.

1’ – I prvim sudijskim zviždukom počela je utakmica 26. kola Premijer lige BiH za rukometaše, između ekipa Bosna Centrotrans i Čelik. Prvi napad na ovoj utakmici imala je gostujuća ekipa iz Zenice, koja uspješno realizira ovaj napad za prvo vodstvo na ovoj utakmici. Aktuelni rezultat glasi 0:1.

Poštovani čitaoci, srdačan sportski pozdrav.

Za nešto manje od deset minuta na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba očekuje vas prenos utakmice 26. kola Premijer lige BiH između Bosne Centrotrans i Čelika, koja se igra na parketu sportske dvorane Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom. Utakmica u kojoj nas zasigurno očekuje mnogo dobrog rukometa i sjajna atmosfera je pred nama, stoga nema razloga da ne budete uz portal Visoko.co.ba u narednih pola sata kada vam vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić donose direktan tekstualni prenos utakmice.

____________________________________________________

Nakon što su u utorak rukometaši visočke Bosne Centrotrans, u okviru uzvratne utakmice četvrtfinala Kupa BiH, savladali ekipu Čelika i obezbijedili polufinale kupa, večeras ovaj mladi tim očekuje izuzetno važna prvenstvena utakmica. Dvije sedmice su prošle od posljednje utakmice, u kojoj je Bosna Centrotrans uspjela na domaćem terenu savladati ekipu Gradačca, a samo pet veoma bitnih utakmica ostalo je do kraja sezone u kojoj se Bosna bori za opstanak.

U večerašnjoj utakmici visočke rukometaše očekuje veoma težak protivnik, koji je u utakmici u prvom dijelu sezone na svom terenu porazio Bosnu Centrotrans. Tada je u Zenici rezultat glasio 34:26 u korist ekipe Čelika, ali od tada se promijenilo mnogo elemenata u igri oba kluba, ali i u samim klubovima koji se večeras sastaju u Visokom.

Ekipa Čelika od tada dosta je nazadovala, te se u ovom trenutku nalazi na ivici zone ispadanja, na desetom mjestu tabele, sa 30 ostvarenih bodova. Do ovih bodova zenički rukometaši su stigli sa deset pobjeda i četrnaest poraza, te u odnosu na visočku Bosnu Centrotrans su u nešto boljoj prilici kada je rijec o broju sansi za ostvarivanje bodova, jer imaju utakmicu manje u odnosu na ostale timove u Premijer ligi.

S druge strane, visočka Bosna Centrotrans nalazi se u nešto boljoj poziciji kada je riječ o ostvarenim bodovima u ovom prvenstvu, te ova ekipa zauzima devetu poziciju sa 32 ostvarena boda iz 25 utakmica, uz deset pobjeda, trinaest poraza i dva remija, od kojih jedan veoma važan postignut prije tri kola u Gračanici. Također, Bosni preostaju još samo dva gostovanja i tri domaće utakmice do kraja prvenstva, što je dodatna prednost za Visočane koji se baš i nisu proslavili na gostujućim terenima ove sezone.

Sve u svemu, pred nama je duel dva stara i velika rivala iz Visokog i Zenice, koji su ove godine dosta izjednačeni klubovi prema svim aspektima, te je veoma teško prognozirati ko će iz ove utakmice izaći kao pobjednik. No, jedno je sigurno, pred nama je večeras veoma dobra, čvrsta i jaka utakmica, koja će obilovati dobrim rukometom. Obje ekipe moraju ostvariti barem po tri pobjede na domaćem terenu iz narednih pet utakmica, a Visočanima je večeras idealna prilika da naprave iskorak i prodube svoju dobru pozicioniranost pet kola prije kraja prvenstva. Ipak, prednost domaćeg terena ne mora značiti da će Visočani doći do pobjede tako lahko, te će im biti potrebna velika podrška sa tribina, no nakon pobjede u četvrtfinalu kupa BiH u utorak znatnu psihološku prednost imat će visočka ekipa u ovom duelu.

Naravno, kao i tokom cijele sezone, vaš portal Visoko.co.ba sa vašim komentatorima Darijem Božićem i Enesom Hodžićem donosi vam tekstualni prenos uživo utakmice Bosna Centrotrans – Čelik. Utakmica koja je zakazana za 19:00 sati u sportskoj dvorani Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom zasigurno će obilovati mnoštvom dobrih poteza, stoga svi ljubitelji rukometa treba da budu na tribinama ove dvorane, ali svi oni koji iz opravdanog razloga budu odustni imat će priliku pratiti ovaj susret na udaljenosti od nekoliko klikova.

Budite uz Bosnu Centrotrans koja treba vašu podršku za opstanak ove sezone i pratite prenos utakmice samo na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba.