ZDKSportPress KBV „Isak“: Veliki uspjeh takmičara iz KBV „Isak“ na Svjetskom amaterskom...

Press KBV „Isak“: Veliki uspjeh takmičara iz KBV „Isak“ na Svjetskom amaterskom prvenstvu u kickboksu

Povodom uspješnog nastupa takmičara Kluba borilačkih vještina (KBV) “Isak” iz Zenice na Svjetskom amaterskom prvenstvu u kickboksu, klub je sazvao press konferenciju. Tema konferencije bio je uspješan nastup takmičara KBV “Isak” na Svjetskom amaterskom prvenstvu u kickboksu, koje je prošle sedmice održano u Budimpešti, od 04 do 11.novembra 2017.godine.

Prisutnim su se OBRATILI Husein Selimović – Musa, trener KBV “Isak” i jedan od pomoćnika u reprezentaciji BiH, Bahrudin Mahmić, svjetski prvak u low kick kategoriji do 91 kg, Ahmed Krnjić. viceprvak svijeta u disciplini do 91 kg K1 i Refik Begić, dugogodišnji trener u klubu i sponzor kluba.

Na jučerašnjem pressu osvajači pehara i medalja, Bahrudin Mahmić i Ahmed Krnjić, kao i treneri Husein Selimović i Refik Begić na prvom redu zahvalili su dobrim ljudima sponzorima, koji su im omogučili da otputuju na Svjetsko prvenstvo u Budimpeštu (sponzori: Almy d.o.o., Almy Transport, Komgrad-Ze, Kakanj Cement…).

Ova dva reprezentativca iz KBV Isak, bez finansijske podrške društvene zajednice, osvjetlali su svoj obraz, obraz kluba, Grada, države i osvojili prvo i drugo mjesto na ovom Svjetskom prvenstvu.

Inače, bh. kickbosker Bahrudin Mahmić (član KBV “Isak – Ze”) osvojio je zlatnu medalju na Svjetskom amaterskom prvenstvu za seniore u kickboksu (WAKO) koje se održalo u Budimpešti.

Zenički borac je do najsjajnijeg odličja stigao poslije pobjede  u finalnoj borbi low kick dicipline do -91 KG nad srbijanskim kickbokserom Bojanom Džepinom. Zadovoljan je svojim nastupom i nakon ranije osvojenog srebra na Velikom takmičenju, sada je osvojio zlato i titulu Svjetskog prvaka u low kick kategoriji do 91 kg. Bahrudin Mahmić kaže da je pripreme odradio sa slomljenim prstom.
– Naše pripreme su suvišne za priču s obzirom na to da nismo znali ni hoćemo li ih imati, ali zahvaljujući sponzorima i mojoj firmi koja me oslobodila od posla, otišli smo u Split i odradili pripreme koje su na kraju rezultirale ovim uspjehom -, kazao je Mahmić.

Ahmed Krnjić, također član Kluba borilačkih vještina “Isak – Ze”, u  finalnom K1 meču kategorije do 91 kg iz Zenice u izjednačenoj borbi nije uspio da savlada predstavnika Ukrajne i na kraju se morao zadovoljti srebrenim odličjem.

Do finalne borbe Krnjić je upisao tri pobjede. Prvo je savladan Recep Turkcan (Turska). Ahmed je ubjedljivo savladao turskog predstavnika. Drugu pobjedu upisao je protiv Pavela Voronina (Moldavija). Voronin je iskusan borac, profesionalni svjetski prvak svijeta, ali je naš Ahmed ubjedljivo slavio u ovoj borbi. U polufinalnom duelu Krnjić je savladao i aktuelnog prvaka Evrope, Pluta Mateusza (Poljska), da bi u finalu bio poražen od Romana Shcherbatiuka (Ukrajina).

Krnjić je na pressu, pored ostalog, istakao:

– Ovo mi je prvi nastup na seniorskom prvenstvu, do sada sam bio među juniorima. Zadovoljan sam i sretan sa ovim srebrom za mene ”zlatnog” sjaja. Mlad sam i sigurno ću nastupiti na još mnogo evropskih i svjetskih prvenstava. Moje vrijeme tek dolazi i vjerujem da će uz dobre pripeme i zdravlje biti još medalja. Najveće zasluge za moj uspjeh ima trener Husein Selimović – Musa, te klupske kolege i porodica, ali i neizostavni sponzori Almy d.o.o., Almy Transport, Komgrad-Ze i Kakanj Cement -, rekao je uvijek skromni Ahmed Krnjić.

Ispred kluba prisutnima se kratko obratio Refik Begić, koji je izjavio da se nada podršci vlasti nakon osvojenih medalja.
– Mi uvijek pronađemo sredstva za odlazak naših takmičara na prvenstva, a mislim da nakon ovih rezultata i oni zaslužuju neku podršku i da će se nadležni potruditi da ih finansijski pomognu za naredna takmičenja -, rekao je Begić.

Na takmičenju u Budimpešti učestvovalo je više od 1.300 takmičara iz 60 zemalja svijeta.

Bh. reprezentaciju na proteklom prvenstvu sačinjavalo je 15 takmičara iz 12 klubova, koju je  predvodio selektor reprezentacije Salko Zildžić, sa timom trenera: Husein Selimović, Veselin Đuričić, Redžep Halilović i Draženko Ninić.

Na proteklom prvenstvu u Budimpešti, bosanskohercegovački reprezentativci osvojili su pet medalja (po jedno zlato i srebro i tri bronze) na Svjetskom amaterskom seniorskom prvenstvu u kickboxu (WAKO) u Budimpešti.