ZDKSportPrva futsal liga FBiH – Druga pobjeda zeničke ekipe MNK „Neimari“

Prva futsal liga FBiH – Druga pobjeda zeničke ekipe MNK „Neimari“

U okviru drugog kola Prve futsal lige FBiH, grupa 1, ekipa MNK Neimari iz Zenice bila je domaćin ekipi Žepča u komšijskom derbiju, a pobjedu je ostvarila domaća ekipa Neimari u dvorani Bilmišče u Zenici.

Rezultat: MNK Neimari – MNK Žepče 6:3 (0:1)

Prvo poluvrijeme je završilo vođstvom gostiju od 0:1, golom Ivana Martinovića. U drugom poluvremenu domaći su preokrenuli rezultat na 2:1, preko Harisa Čajlakovića i Hadisa Krehmića, ali su gosti izjednačili na 2:2 preko Ilije Šimića. Domaći koriste greške gostiju i postižu tri gola za 5:2, a strijelci za domaće bili su Mirza Sejmen i Alija Bajrić (2x). Do kraja utakmice Žepčaci igraju sa golmanom-igračem i postignut je još po jedan golna obje strane, Ivan Martinović za goste i kapiten Nermin Pašalić za domaće za konačnih 6:3.

Nakon drugog kola na čelu tabele je zenička ekipa Neimari sa dvije pobjede i šest bodova.