ZDKSportPrva futsal liga FBiH – Remi zeničke ekipe MNK „Neimari“ u derbiju...

Prva futsal liga FBiH – Remi zeničke ekipe MNK „Neimari“ u derbiju kola u Areni

Uokviru desetog kola Prve futsal lige FBiH, grupa 1, (treće kolo drugog dijela sezone), MNK Neimari iz Zenice bili su domaćini ekipi MNK Željezničar iz Sarajeva u derbiju kola, a možda i prvenstva.

Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 600 gledalaca. Ovaj sjajni meč završen je bez pobjednika, ali sa dosta golova, lijepih poteza, nervoze, preokreta.

Rezultat: MNK Neimari – MNK Željezničar 5:5 (1:3);

Strijelci za Neimare: Erdin Ramić (3x) i Hadis Krehmić (2x), a za Željezničar Ivica Marić (3x), Emir Gekić i Anes Džafo.

Sudije su bili Dževad Vrbić (Lukavac) i Esmir Šahbazović (Banovići) delegat Elvis Huseinbašić (Banovići);

Sastav ekipe Neimari:

Aldin Beganović, Hadis Krehmić, Nermin Pašalić (cap), Erdin Ramić, Venes Huskić, Alija Bajrić, Mirza Sejmen, Haris Čajlaković, Amar Vehabović, Kenan Šehaganović, Elmin Zatagić, Haris Hećo. (Trener Mersid Bureković, predstavnik kluba Enes Kovačević).

Početni udarac na utakmici izveo je veteran zeničkog nogometa, Esad Kafedžić, bivši nogometaš visočke Bosne, Krivaje, zeničkih niželigaša i 27 godina trener mlađih selekcija.

Pred ovaj meč Željezničar je imao 18 bodova na svome kontu, dok je tim iz Zenice, Neimari, osvojio 15 bodova u dosadašnjem dijelu sezone. Prvi duel ovih ekipa u Sarajevu završen pobjedom Željezničara 2:1, tako da su Zeničani danas tražili pobjedu od dva gola razlike sa kojom bi izbili na čelo tabele.

Veliki hendikep za domaći tim bio je što su u duel ušli bez dvojice ponajboljih igrača Sulejmana Salkića i Seldina Zatagića, što se večeras itekako osjetilo u igri.

Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su u 5.minuti poveli 0:1 a strijelac je bio Emir Gekić. Zeničani su potom krenuli s brojnim napadima prema golu gostiju, ali golman Željezničara bio je sjajan. Dok su domaći promašivali, gosti iz Sarajeva su pogađali gol, za 0:2 u 12. minuti pogodio je Ivica Marić.

U 16. minuti golom Erdina Ramića Neimari su smanjili na 1:2. Mogli su Neimari i do izjednačenja, ali su propustili veliku šansu iz deseterca, koji nije realizovao Amar Vehabović u 18′. Već u sljedećem napadu u 18. minuti za 1:3 za ekipu Željezničara pogađa Anes Đapo. Rezultat na poluvremenu bio je 1:3 za goste iz Sarajeva.

Drugo poluvrijeme, na krilima svojih navijača sjajno otvaraju domaćini, a gol za 2:3 u 24.minuti postiže Erdin Ramić. Nastavili su Zeničani s napadima, a izjednačenje stiže u 26.minuti za 3:3 pogodio je Hadis Krehmić sa 6m. Pravi delirijum nastao je u Areni, kada je u 27. minuti za 4:3 postigao sjajni Erdin Ramić sa 10m. Kada se očekivalo da Zeničani postignu još koji gol gostima i iskoriste veoma loš period igre Željezničara, gosti iz Sarajeva stižu do izjednačenja u 31. minuti, gol za 4:4 postigao je Ivica Marić. Taj gol kao da je paralizirao Zeničane, što su gosti iskoristili, te u 34. minuti preko Ivice Marića stižu do 4:5. Do kraja utakmice izabranici Mersida Burekovića krenuli su na sve ili ništa, a gol za izjednačenje od 5:5 u 37. minuti postigao je Hadis Krehmić. Nisu imali snage igrači Neimara da dođu do novog gola, tako da je meč okončan bez pobjednika 5:5, što je možda i najrealniji rezultat, kada se gleda cijela utakmica i kretanje rezultata.

Nakon 10. kola ostala je ista bodovna razlika između prve dvije ekipe, Željezničar je ostao na prvom mjestu sa 19 bodova, Neimari je na drugoj poziciji sa 16, a teško je očekivati da će tim iz Sarajeva do kraja sezone propustiti da osvoji prvo mjesto i plasira se u doigravanje za plasman u Premijer ligu u futsalu BiH.

U narednom 11.kolu MNK Neimari su domaćini ekipi Lilium iz Brijesnice Velike (Doboj Istok).