SportNogometPrva pobjeda Tuzla Citya u Premijer ligi

Prva pobjeda Tuzla Citya u Premijer ligi

Odigrane su prve dvije utakmice 3.kola nogometne Premijer lige BiH. U Bijeljini su se sastali Radnik i Krupa. Domaći su poveli golom Irfana Hadžića već u osmoj minuti, ali su gosti uzvratili samo dvije minute nakon toga golom Elvira Koljića, koji u finišu prvog poluvremena donosi potpuni preokret i vodstvo Krupe. Početkom drugog poluvremena Dušan Martinović postavlja konačnih 2:2. U Doboju kod Kaknja su snage odmjerili Mladost i novi premijerligaš Tuzla City, a golom Nikole Mitrovića u 35.minuti su gosti došli do prve istorijske pobjede u Premijer ligi BiH. Preostala četiri duela ovog trećeg kola se igraju danas. Od 17:30 posljednjeplasirani Gošk u Gabeli dočekuje Zvijezdu 09, koja je za razliku od svog domaćina osvojila jedan bod u prva dva kola. U 19 sati počinje duel na Tušnju u Tuzli između Slobode, koja ima jedan bod na kontu i Sarajeva, koje je osvojilo tri boda, ali su sigurno uzdrmani nakon teškog poraza od Atalante u Evropskoj ligi. Duel na Pecari između Širokog Brijega i Čelika počinje u 20:30 i trenutno Širokobriježani imaju četiri boda na kontu, a Zeničani tri. Posljednja utakmica ovog kola je ujedno i derbi u kojem će snage odmjeriti aktelni osvajač Kupa Željezničar i aktuelni prvak Zrinjski i tak meč počinje u 21 sat. Zrinjski je lider na tabeli sa maksimalnih šest bodova i uspjeli su izboriti treće pretkolo Evropske lige, dok je Željezničar osvojio tri boda i ispali su u drugom pretkolu Evropske lige.