SportPrvi gol Messija za PSG, podvig Sheriffa na Bernabeu

Prvi gol Messija za PSG, podvig Sheriffa na Bernabeu

U drugom kolu Lige prvaka u fudbalu Liverpool je u gostima slavio protiv Porta rezultatom 1:5, dok je jedno od najvećih iznenađenja u takmičenju uopšte napravio Sheriff pobjedom nad Realom u Madridu.

Večeras su odigrani susreti drugog kola Lige prvaka u grupama “A”, “B”, “C” i “D”.

U grupi “A” Paris Saint German ugostio je na Parku Prinčeva ekipu Manchester Cityja, savladavši ga rezultatom 2:0. PSG je poveo već u 8. minuti susreta golom senegalskog reprezentativca Idrisse Gueyea što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Strijelac drugog pogotka za PSG bio je Argentinac Lionel Messi u 74. minuti nakon sjajnog duplog pasa s Kylianom Mbappeom. Messiju je ovo bio prvi gol u dresu novog kluba.

U drugom susretu iste grupe snage su odmjerili njemački Leipzig i belgijski Club Brugge. Na Red Bull Areni poveo je domaćin u 5. minuti golom Christophera Nkunkua. Strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Hans Vanaken u 22. minuti, a za preokret u ovoj utakmici i rezultat 1:2, mrežu protivnika zatresao je Mats Rits u 41. minuti. To je bio i konačan rezultat susreta.

U grupi “B” Milan je poražen od Atletico Madrida na San Siru rezultatom 1:2. Domaća ekipa povela je golom Rafaela Leaoa (20. minut), a izjednačujući pogodak za goste postgao je Antonie Griezmann (84. minut). I kada se činilo da će Milan i Atletico podijeliti bodove, dosuđen je penal za goste u 97. minuti utakmice, a s bijele tačke pogađa Luis Suarez.

Najveći poraz večeras je nanesen Portu, kojega je na domaćem terenu deklasirao Liverpool s visokih 1:5. Golove za Liverpool postigli su Mohammed Salah (18. i 60. minut), Sadio Mane (45.) te Roberto Firmino (77., 83.). Strijelac jedinog gola za Porto bio je Mehdi Taremi (75.).

U grupi “C” Ajax je ranije danas ugostio ekipu turskog prvaka Besiktasa i slavio rezultatom 2:0. U drugom susretu Borussija iz Dortmunda je na Signal Iduna Parku slavila minimalnom pobjedom od 1:0, a strijelac je bio Donyell Malen (37.).

U grupi “D” Shakhtar Donetsk i Inter su ranije remizirali rezultatom 0:0, a u drugom susret Real Madrid je na domaćem terenu poražen rezultatom 1:2 od moldavskog Sheriffa. Gosti su poveli u 25. minuti golom Jasurbeka Yakhshiboeva. Izjednačio je Karim bBenzema iz penala u 65. minuti, a hladan tuš za Real stigao je u 90. minuti golom Sebastiena Thilla koji postavlja konačan rezultat 1:2.