Naslovnica Sport Rukomet PSG bio blizu...

PSG bio blizu, ali Kielce ipak u polufinalu rukometne Lige prvaka

31

Rukometaši najbogatijeg evropskog kluba Paris Saint Germaina slavili su pirovu pobjedu protiv Kielcea u revanš meču četvrtfinala Lige prvaka, a konačan rezultat je bio 35:26. Poljski predstavnik je dobio prvi meč senzacionalnim rezultatom 34:24, a Parižani su nakon prvog poluvremena imali sedam golova prednosti, bilo je 18:11. U nastavku su domaći došli do plus 11, bilo je 31:20, a onda se igralo gol za gol do 57. minute susreta kada je Cupara ”skinuo” zicer Toft Hansenu nakon čega je Aguinagalde iskoristio sedmerac i smanjio prednost PSG-a na minus devet, bilo je 34:25. Potom je Cupara uz pomoć stative odbranio udarac Sagosena i ekipa Kielcea je bila nadomak plasmana na Final Four što su na kraju i uradili i ostvarili fenomenalan rezultat. Najbolji u ekipi Parižana je bio Nedim Remili sa 13 pogodaka dok je Gensheimer postigao pet golova, a Toft Hansen i Mikkel Hansen dodali po četiri. Corrales je imao pet, a Omeyer šest odbrana. U ekipi Kielcea najbolji je bio Cindrić sa šest golova dok je Kulesh dodao pet, a Dujshebaev, Aguinagalde i Janc su susret završili sa po četiri gola. Cupara je imao četiri odbrane.