SportNogometPyatov zaustavio Portugalce, Trikolori protutnjali Kišnjevom, Sterling hat-trickom srušio Češku

Nastavljene su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo naredne godine, a večeras je najzanimljivije bilo u Lisabonu gdje je Portugal dočekao Shevchenkovu Ukrajinu. Ukrajina se pokazala kao jako čvrsta reprezentacija te je uz veliku pomoć sjajnog Pyatova uspjela doći do veoma bitnog boda na startu ovih kvalifikacija. Pyatov je branio fantastično i zaustavio nekoliko sjajni pokušaja Ronalda i društva te je završeno bez golova.

Treba napomenuti da je i Ukrajina u 85. minuti imala lijepu priliku preko Konoplyanke, ali je njegov udarac nevjerovatnom reakcijom zaustavio Rui Patricio.

Francuzi su lagano savladali Moldaviju na gostovanju u Kišnjevu, a sve je riješeno bilo za desetak minuta. Griezmann je načeo mrežu domaćih u 24. minuti, a onda su pogodili i Varane i Giroud za brzu ovjeru trijumfa Trikolora. Mbappe u 87. minuti pogađa i za vodstvo od 0:4, a počasni gol za Moldavce postiže Ambros dvije minute poslije.

Engleska je na Wembleyu ubjedljivo slavila protiv Češke, a utakmicu je obilježio sjajni Raheem Sterling, koji je postigao hat-trick. Iz penala je pogodio i Kane za ukupnih 4:0.

Sjajan rezultat je napravio Luksemburg, koji je uspio doći do trijumfa nad Litvanijom na domaćem terenu, a to je učinio nakon preokreta.

Litvanci su poveli na otvaranju susreta, ali su domaći s dva gola uspjeli doći do pobjede. Heroji su bili Barreiro i Rodrigues za velika tri boda za ovu selekciju…