Lokalne TemeSportRajko Rašević je prvi koji je postigao gol iz slobodnog udarca u...

Rajko Rašević je prvi koji je postigao gol iz slobodnog udarca u derbijima Sarajevo-Željo

Engleski internacionalac, Matthias Fanimo, postao je tek treći fudbaler FK Sarajevo koji je u derbijima sa najvećim rivalom postizao pogodak direktno iz slobodnog udarca.
Prvi koji je to uspio bio je Rajko Rašević, u derbiju odigranom 3. juna 1973. godine.
Željezničar je na Koševu slavio rezultatom 4:2, a Rašević je u 83. minuti snažnim udarcem kroz živi zid “plavih” matirao Ibrahimovića i postavio konačan rezultat utakmice.
Dvadeset i jednu godinu kasnije, tačnije 22. oktobra 1994. godine, Sarajevo je u finalu Kupa Sarajevske regije savladalo Željezničar rezultatom 4:2, a treći gol za bordo tim postigao je Elvir Baljić u 33. minuti utakmice, kada je iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca matirao Adnan Gušu.
Treći put mrežu Željezničara iz slobodnog udarca, zatresao je Matthias Fanimo u 61. minuti, savladaši Erića za 3:0.