SportReal Madrid razbio Barcelonu na Nou Campu, Pjanić bez nastupa u El...

Real Madrid razbio Barcelonu na Nou Campu, Pjanić bez nastupa u El Clasicu

El Clasico je opravdao svoja očekivanja. Golmani su izašli iz najvećeg španskog derbija kao heroji svojih timova, ali bodovi pripadaju Madriđanima – Ramos je prelomio, Modrić ovjerio (3:1).

Već u petom minutu poslije kombinacije Benzeme i Valverdea vidjeli smo gol u mreži Neta. Brazilac je bio nemoćan poslije šuta mladog Urugvajca koji donosi prednost gostima.

Ekspresno je uzvratila Barcelona. Domaćin je krunisao odličnu akciju po lijevom boku – Jordi Alba nalazi najmlađeg na terenu, Ansu Fati je u odličnoj formi. U osmom minutu izjednačenje na 1:1.

Vidjeli smo još par odličnih akcija do kraja prvog dijela igre, ali i odlične intervencije Neta i Courtoisa. Benzema je promašio odličnu priliku, dok Messi nije uspio krunisati solo prodor zbog odlično postavljenog Belgijanca na golu Madriđana.

Tokom većine drugog poluvremena inicijativa pripada Barceloni, Fati je prvo imao odličnu šansu u 52. minutu da bi Coutinho samo dva minuta kasnije pogodio vanjski dio mreže Reala. A onda šok za domaće.

Poslije duela Lengleta i Ramosa u šesnaestercu Madriđani dobijaju penal, arbitar je imao i VAR potvrdu najstrože kazne. Ramos preuzima na sebe odgovornost, kapiten Reala precizan za 2:1 u 63. minutu.

Uslijedila je inicijativa Barcelone, vidjeli smo i apel domaćina poslije kontakta Varanea poslije napucane lopte, ali VAR je pokazao ruku uz tijelo – penala nema. Alba je okušao šut u 70. minutu, ali Courtois pokazuje da je u odličnoj formi.

Real je mogao riješiti meč u 85. minutu, Neto čak u dva navrata brani šut Tonija Kroosa te Madriđani dobijaju korner. Novi prekid je značila i nova prilika za Ramosa, ali Neto odlično brani nogama – Varane poslije odbitka šutira pored gola.

Sjajni Luka Modrić ovjerava pobedu Reala, Neto je pokušao da zbuni Hrvata, ali “desetki” Madriđana je bilo lako da pogodi maltene praznu mrežu. 3:1 – 90. minut. Ujedno i konačni rezulta.

Nažalost, priliku u El Clasicu nije dobio naš Miralem Pjanić, reprezentativac BiH poraz katalonskog tima odgledao je s klupe.