SportReal razbio Galatu, PSG teškom mukom do plasmana u nokaut fazu

Real razbio Galatu, PSG teškom mukom do plasmana u nokaut fazu

Sinoć su odigrani mečevi 4. kola Grupe A Lige prvaka, a posebno je ubjedljiv bio Real Madrid koji je sa 6:0 savladao Galatasaray.

Otvorili su Kraljevi sjajno meč na svom terenu, a 1:0 je bilo već u četvrtoj minuti. Marcelo je bio asistent, a mladi Rodryigo strijelac, nakon što je odlično pronašao prostor za udarac.

Nije se dugo čekalo ni na drugi gol Reala. Ponovo su isti igrači bili u glavnim ulogama. Marcelo je asistirao, a Rodrygo u sedmoj minuti pogodio za 2:0.

Real je potom u 13. minuti susreta dobio penal, a siguran sa bijele tačke je bio Sergio Ramos koji je minut kasnije pogodio za 3:0.

Rezultat prvog poluvremena, u 45. minuti susreta, je postavio Karim Benzema.

Imao je Real nekoliko dobrih šansi i u drugom poluvremenu, ali petog gola nije bilo sve do finiša utakmice. Na 5:0 je povisio Karim Benzema u 81. minuti, da bi Rodrygo kompletirao svoj hat-trick u sudijskoj nadoknadi vremena.

U drugom meču 4. kola Grupe A PSG je na svom terenu savladao neugodni Club Brugge sa minimalnih 1:0.

Prvo priliku na meču su imali gosti iz Belgije preko Okerekea, ali je njegov šut iz solidne pozicije ipak otišao pored gola.

Međutim, do vodstva je stigao PSG. Igrala se 22. minuta kada je Dagba asistirao, a Icardi pogodio za 1:0.

Argentinac je tada postavio rezultat prvog dijela, da bi na otvaranju drugog poluvremena obje ekipe imale par dobrih šansi.

U 74. minuti Club Brugge nakon neopreznog starta Silve dobija penal, ali Navas koji minut kasnije sjajno brani Diagneov šut sa bijele tačke, pa ostaje 1:0 za PSG.

1:0 je ostalo i do kraja utakmice, pa je PSG upisao pobjedu.

Nakon četiri kola u Grupi A PSG je ostao stopostotan, te je prvi sa 12 bodova. Real je drugi sa sedam bodova, dok je Club Brugge treći sa dva. Galatasaray ima jedan bod na zadnjem mjestu.

PSG je ovom pobjedom osigurao plasman u nokaut fazu Lige prvaka.