SportNogometReal samo remizirao sa Leganesom u predgrađu Madrida

Real samo remizirao sa Leganesom u predgrađu Madrida

Duelom Leganesa i Real Madrida je zatvoreno 32. kolo španske La Lige. Na kraju su rivali u Leganesu podijelili bodove pošto je susret završen rezultatom 1:1. U Leganesu je viđena utakmica bez velikog broja ozbiljnih prilika, favorizovani Real nije djelovao toliko loše, ali su domaći hrabrom igrom uspjeli doći do boda. Prva ozbiljna šansa je viđena u devetoj minuti kada je Asensio pokušao, ali nije uspio savladati golmana domaćih.

Na prvi gol se čekalo do samog finiša prvog poluvremena. Igrala se 45. minuta kada je Braithwaite vratio loptu na vrh kaznenog prostora, a Silva lijepim udarcem “zaledio” Kraljeve i postavio rezultat provog dijela, 1:0. Krenuo je Real ofanzivnije u nastavku, a do izjednačenja je došao već u 51. minuti kada je Benzema iz drugog pokušaja uspio savladati golmana Leganesa za 1:1. Na nova velika uzbuđenja se čekalo do finiša susreta. Prvo je u 83. minuti Youssef En-Nesyri uspio zatresti mrežu Reala, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda, da bi par trenutaka kasnije na drugoj strani golman Leganesa sjajno odbranio pokušaj Marcela. Do kraja su mreže mirovale, pa je susret na periferiji Madrida završen rezultatom 1:1. Real Madrid sada ima 61 bod na trećoj poziciji, dok je Leganes sa novim bodom došao do ukupno 41 i uspio se probiti na 11. poziciju na tabeli.