SportKošarkaReal u derbiju savladao Olympiacos

Real u derbiju savladao Olympiacos

Posljednji meč današnjeg programa 18. kola Eurolige ujedno je bio i derbi kola, a sastali su se Real Madrid i Olympiakos. U WiZink Centru u Madridu, domaći tim je bez većih problema savladao goste iz Pireja rezultatom 94:78 i tako ostvario svoju 15. pobjedu u ovom takmičenju. Nakon prve četvrtine je Real vodio sa 28:23, da bi do odlaska na odmor povećao svoju prednost i na poluvremenu je bilo 54:46. Olympiakos se koliko-toliko držao u trećoj četvrtini, ali je Real u posljednjoj dionici zaigrao sjajno i dotukao velikog rivala. Najefikasniji igrač utakmice bio je Anthony Randolph iz Real Madrida, koji je meč završio sa 16 poena i osam skokova. Njegov saigrač Gustavo Ayon imao je 13 poena, četiri asistencije i sedam skokova. U poraženom timu je bolji od ostalih bio LeDay sa 15 postignutih poena.