SportRedsi nastavili nizati pobjede: Liverpool bez problema protiv Sheffielda

Redsi nastavili nizati pobjede: Liverpool bez problema protiv Sheffielda

Liverpool nije imao problema u 21. kolu engleske Premier lige, a Redsi su nastavili redati pobjede. Savladali su Sheffield United rezultatom 2:0.

Pra ozbiljnija šansa pretvorena je u pogodak, a za 1:0 strijelac u četvrtoj minuti bio je Mohamed Salah. Odmah na drugoj strani zaprijetio je David McGoldrick. Salah je imao priliku i u 12. minuti. Gosti su zatresli mrežu Redsa u 15. minuti, ali poništen je pogodak Johna Lundstrama zbog ofsajda.

Georginio Wijnaldum šutirao je preko gola u 19. minuti. Do kraja prvog dijela vrijedi izdvojiti još jednu priliku Salaha. Nešto mirnije je počelo drugo poluvrijeme, a onda je u 57. minuti pokušao Roberto Firmino. Četiri minute poslije Salah je pogodio stativu.

Liverpool je odigrao veoma lijepu akciju u 64. minuti, a na kraju je Sadio Mane udvostručio prednost Redsa. Nedugo nakon toga Salah i Mane su ponovo bili opasnost po gol Sheffielda. Do kraja nije bilo promjena, a u 78. minuti priliku s klupe u Sheffieldu dobio je Muhamed Bešić.