SportNogometRemi Barcelone i Reala u prvom polufinalu Kupa Kralja

Remi Barcelone i Reala u prvom polufinalu Kupa Kralja

Fudbaleri Barcelone i Real Madrida odigrali su El Clasico na Nou Campu neriješeno 1:1 (0:1). Bio je to prvi meč polufinala Kupa kralja. Real je poveo već u šestom minutu. Vinicius je centrirao, Benzema na drugoj stativi primio loptu pored Albe, dao povratnu, a Lucas Vasquez samo ”otvorio” nogu i pogodio metu. Kraljevi su bili znatno opasniji u uvodnih 20 minuta kada su prijetili iz kontranapada, a najbliži da duplira prednost bili su kada je Vinicius bio sebičan i umjesto da proigra Kroosa usamljenog pred golom, šutirao je, a golman Ter Stegen odbranio. Sredinom prvog poluvremena Barcelona je zaigrala bolje i počela da prijeti. U 32. minutu Rakitićev pokušaj zaustavila je prečka. Ofanziva se četvorostrukom uzastopnom osvajaču trofeja u Kupu isplatila u 58. minutu. Golman Navas je bio brži od Albe poslije dubinske lopte Lengleta, ona se odbila do Luisa Suareza, čiji je šut sa gol-linije izbacio Sergio Ramos, ali je u nastavku akcije Malcom zatresao mrežu. Kako je vrijeme odmicalo rivali su bili sve oprezniji, pa u finišu nije bilo šansi iz kategorije stoprocentnih. Barceloni nije pomogao ni Lionel Messi, koji je na teren ušao u 63. minuti susreta. Argentinac je meč počeo na klupi zbog povrede zadobijene u nedjeljnom meču sa Valencijom. Revanš je na programu 27. februara u Madridu. Večeras je odigran prvi od tri El Clasica koji su na programu za manje od mjesec dana jer najveće rivale u Španiji početkom marta očekuje i prvenstveni okršaj. Barcelona za vikend gostuje u Bilbau u La Ligi, dok Real igra gradski derbi sa Atleticom. Drugi polufinalni par Kupa kralja čine Betis i Valencija, koji će prvu utakmicu igrati u četvrtak.