SportNogometRemi Besiktasa i Fenerbahcea uz tri crvena kartona

Remi Besiktasa i Fenerbahcea uz tri crvena kartona

Bešiktaš je na Vodafone Parku ugostio velikog rivala Fenerbahče u prvom duelu polufinala Kupa Turske, a na kraju u ovom zaista spektakularnom duelu pobjednika nije bilo (2:2). Ipak, pored četiri pogotka na terenu je viđeno dosta toga što nije za fudbalske terene, pa su tako uz gomilu žutih pokazana i tri crvena kartona. Bešiktaš bolje otvara ovaj meč. Golom Alvara Negreda dolaze u vodstvo od 1:0 u 14. minuti meča i činilo se da meč ponovo polako ide na njihovu stranu. Međutim, samo tri minute kasnije gosti su poravnali. Pogađa Roberto Soldado za 1:1, da bi u finišu prvog poluvremena krenuo potpuno haos na terenu. Prvo je u 44. minuti Potuk isključen zbog odgurivanja protivnika, Bešiktaš promašuje čist zicer zbog sebičnosti Lensa, a kazna stiže na drugoj strani. Nakon sjajne akcije pogodio je Ozbayrakli za prednost Fenera od 1:2 na poluvremenu. Trener domaćeg tima Senol Guneš odlučio je na otvaranju drugog poluvremna šansu pružiti Ricardu Quaresmi. Međutim, Portuglac je isključen zbog udaranja protivnika nakon samo šest minuta igre i morao je pod tuš. Nastao je potpuni haos nakon udarca, ali je karton samo još zaradio Ekici.