SportNogometRemi Intera i Rome, Džeko igrao za Rimljane

Remi Intera i Rome, Džeko igrao za Rimljane

Fudbaleri Intera i Rome podijelili su bodove u utakmici 21. kola Serije A odigravši na Giuzeppe Meazzi 1:1. Obje ekipe su dobro ušle u meč i stvorile su nekoliko solidnih prilika, ali promjene rezultata nije bilo sve do 31. minute kada je veliku grešku napravio Davide Santon, a to je znao kazniti El Shaarawy koji je pogodio za vodstvo svog tima. Do kraja prvog dijela meča nije bilo većih prilika i ostalo je 0:1. Inter je u nastavku susreta stvorio nekoliko stopostotnih prilika, a u 74. minuti je pogodio i stativu preko Icardija. Treba reći i to da je golman Rome Alison branio sve što se braniti moglo. Ipak, ni on nije mogao ništa da napravi u 84. minuti kada je Matias Vecino pogodio glavom za izjednačenje. Mora se priznati da je Inter apsolutno zaslužio to poravnanje obzirom na sve prilike koje je stvorio. Inter je nakon ovog remija ostao na 4. poziciji sa 43 boda, dok je Roma mjesto ispod sa tri boda manje. Svemu dodajmo da je kapiten bh reprezentacije Edin Džeko igrao 84 minute kada ga je zamijenio Patrick Schick.