SportNogometRemi Villerreala i Reala obilježio Santi Cazorla

Remi Villerreala i Reala obilježio Santi Cazorla

Villareal i Real Madrid su u utakmici 17. kola španske LaLige podijelili bodove odigravši neriješeno 2:2. Utakmicu je obilježio fantastični Santi Cazorla, koji je podsjetio na dane stare slave i dva puta pogađao mrežu Kraljevskog kluba. Prvi put je to učinio već u četvrtoj minuti utakmice, ali brzo Real u igru vraća Karim Benzema. Već nakon sedam minuta semafor je pokazivao rezultat 1:1. Nije dugo Madriđanima trebalo ni da dođu do vodstva. Igrala se 20. minuta kada mrežu Asenja pogađa sjajni Raphael Varane. U drugom dijelu se Real previše povukao i čini se da su olako shvatili Villareal i Cazorlu, koji im nastavlja zadavati glavobolje, te u 82. minuti pogađa za poravnanje i veliki bod za svoj tim. Podsjećamo, Cazorla se dugo oporavljao od povreda ahilove tetive, napustio je Arsenal, te se vratio u Villareal, klub u kojem je stekao slavu. Posljednji put je u LaLigi postigao gol 2012. godine, a još od 2014. godine nije postigao dva gola na jednoj utakmici.