SportNogometRemi Wolfsburga i Eintrachta za kraj 30.kola Bundeslige

Remi Wolfsburga i Eintrachta za kraj 30.kola Bundeslige

U okviru 30. kola njemačke Bundeslige Wolfsburg je na svom stadionu ugostio ekipu Eintrachta iz Frankfurta. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:1. Utakmica je posebno bila zanimljiva na kraju. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali ni velikih prilika sa obje strane. Utakmicu je otvorilo drugo poluvrijeme, gdje je domaćin za nijansu bio bolji i stvarao konkretnije šanse. Ipak, to nije na kraju omogućilo tri boda za Wolfsburg, pa su na kraju morali boriti za samo jedan. Igrao se 79. minutu utakmice, kada je rezervista Jonathan de Guzman fantastičnim volejom pogodio mrežu domaćina. Gol izjednačenja došao je u 90. minuti utakmice, kada je John Brooks pogodio na asistenciju Felixa Klausa i tako postavio konačan rezultat od 1:1.