SportDržavni TimRemi Zukanovića i Krunića

Remi Zukanovića i Krunića

Posljednji susret desetog kola Serije A između Sampdorije i Empolija okončan je nerješenim rezultatom 1:1. Iako je domaći tim od starta utakmice imao terensku inicijativu, gosti su uspjeli osvojiti dragocijeni bod, a sa malo više sreće bodovni saldo Empolija nakon devedeset minuta utakmice mogao je biti bogatiji za dva boda.
Nakon što su u ranoj fazi poništena dva pogotka domaćina, Empoli je iznenađujuće sredinom drugog dijela poveo prekrasnim pogotkom Pucciarelija. Do kraja je domaćin uspio izjednačiti, a gol je nakon lijepe akcije prizemnim šutem postigao Eder. Vrijedi spomenuti da su gosti u finišu ostali bez Dioeussea koji je zaradio dvije javne opomene. U domaćem timu svih 90 minuta odigrao je Ervin Zukanović. Na drugoj strani Rade Krunić je igrao od 69. minuta. Sampdorija je nakon večerašnjeg remija deveta sa 15 bodova, dok je Empoli četrnaesti sa četiri boda manje.