SportDržavni TimReprezentacija BiH u sjedećoj odbojci osvojila srebro

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci osvojila srebro

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci doživjela je poraz u finalu paraolimpijskog turnira u Rio de Janeiru. Reprezentacija Irana je bila bolja od naših odbojkaša rezultatom 3:1. U prvom setu su Iranci dominirali i riješili su taj dio igre u svoju korist sa 25:21. U drugom setu naša selekcija uzvraća istom mjerom sa 25:21, ali u naredna dva seta je Iran bio puno bolji i sa 25:18 i 25:15 dolaze do zlatne medalje. Bio je to peti okršaj BiH i Irana u finalima paraolimpijskih igara i treća pobjeda Iranaca, tako da će se naši odbojkaši morati zadovoljiti trećom srebrenom medaljom, uz dva zlata iz Atine 2004. i Londona 2012.godine.