SportRukometRezultati prvog kola rukometne Premijer lige

Rezultati prvog kola rukometne Premijer lige

Rukometaši Bosne su poraženi u prvom kolu Premijer lige, a evo kako su igrali ostali. Pojačana Vogošća je slavila (21:23) u gostima kod Prijedora koji je imao četiri gola prednosti na poluvremenu, 12:8. Ekipa Gračanice je poražena (34:35) na startu od Sloge. Iako su gosti imali prednost od šest golova (14:20) na poluvremenu u nastavku su domaćini pojačali tempo, ali to nije bilo dovoljno, te je Sloga slavila jednim golom razlike.
Veoma uzbudljivo je bilo i u duelu Slobode i Zrinjskog. Gosti su imali 14:15 na poluvremenu, a onda je Sloboda slavila na kraju, 30:29.  Igman je na startu prvenstva upisao poraz i to na domaćem terenu, a ekipa sa Ilidže poražen je od Čelika (32:36) koji je na poluvremenu vodio sa 17:15. Također i Derventa je imala zaostatak od tri gola (12:15) na poluvremenu protiv Maglaja, ali su na kraju upisali trijumf (27:25).  Najubjedljiviju pobjedu je ostvario Konjuh protiv Krajine rezultatom 33:17, a rezultat nakon prvih 30 minuta bio je 16:7. Dodajmo da je utakmica Gradačac-Bosna odgođena.

Bosna V.-Izviđač 23:34 (11:17)
Prijedor-Vogošća 21:23 (12:8)
Gračanica-Sloga 34:35 (14:20)
Sloboda-Zrinjski 30:29 (14:15)
Igman-Čelik 36:32 (15:17)
Derventa-Maglaj 27:25 (12:15)
Konjuh-Krajina 33:17 (16:7)