SportNogometRijeka savladala Dinamo u finalu Kupa, Kvržić strijelac

Rijeka savladala Dinamo u finalu Kupa, Kvržić strijelac

Nogometaši Rijeke pobjednici su Hrvatskog kupa nakon što su u finalnom susretu igranom u Puli na stadionu Aldo Drosina pred 6.742 gledatelja pobijedili Dinamo sa 3:1. Bilo je to fantastično finale i zaslužena pobjeda Rijeke koja je po peti put osvojila ‘Rabuzinovo sunce’, pri čemu drugi put u posljednje tri sezone, dok je Dinamo u svom 22. finalu doživio sedmi poraz i ove sezone nije uspio doći do duple krune. Golove u pobjedi Rijeke postigli su Antonio Čolak (13’), Tibor Halilović (40’) i nekadašnji bh. reprezentativac Zoran Kvržić (84’), dok je strijelac za Dinamo bio Mislav Oršić u 63. minuti. Dinamo je u 73. minuti imao jedanaesterac za izjednačenje, no Simon Sluga je fantastično obranio udarac Daniju Olmu, javlja Hina.