SportRukometRK Borac sa osam golova prednosti savladao visočku Bosnu Vispak u pripremnoj...

RK Borac sa osam golova prednosti savladao visočku Bosnu Vispak u pripremnoj utakmici

Rukometaši Borca rezultatom 37:29 savladali su visočku Bosnu u prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za proljetni dio sezone.

U utakmici koja nije imala previše velik rezultatski značaj, oba su tima dosta mijenjala i testirala, a Borac je svoju prednost uglavnom stekao u prvom poluvremenu, koje je dobio rezultatom 18:12.

U nastavku susreta, igralo se dosta ravnopravno, ali Borac je rutinski držao svoju prednost iz prvog dijela meča, te je na kraju slavio uvjerljivu pobjedu.

Borac je aktuelni premijerligaški lider sa 37 bodova, a Bosna je na trećem mjestu sa deset bodova manje.