SportRukometRK Bosna bez problema protiv Dervente za povratak na prvo mjesto

RK Bosna bez problema protiv Dervente za povratak na prvo mjesto

Rukometaši visočke Bosne večeras su bez većih problema savladali RK Derventa rezultatom 39:24 (poluvrijeme 21:9) te uz poraz Gračanice u Maglaju, ponovo preuzeli prvo mjesto na tabeli Premijer lige.

Naši rukometaši u utakmicu protiv RK Dervente su ušli kao izraziti favoriti, a što je potvrđeno i na terenu. Derventa je povela samo jednom i to na otvaranju utakmice za vodstvo od 1:0, nakon čega naši odgovaraju sa serijom od 4-0. Do kraja prvog poluvremena prednost našeg tima povećala se na 12 razlike, a sa efikasnošću su se posebno istakla naša krila, Čabaravdić i Kapić koji su utakmicu završili sa po 7 golova, te pivot Toromanović koji je do kraja postigao 8 golova.

U drugom poluvremenu, trener Sirčo je dao priliku i našim mlađim igračima, koji su je u većoj mjeri iskoristili, bez obzira na određene promašaje iz izglednih situacija i greške u tranziciji. Na golu je veći dio utakmice vrlo dobar bio Grčo, dok je u nastavku priliku dobio i Čabaravdić, koji je uz sedmerac odbranio još par šuteva igrača Dervente te zaslužio aplauze visočke publike.

Kada su u pitanju rukometaši Dervente, izgledalo je da su se već pomirili sa činjenicom da će na kraju sezone napustiti Premijer ligu, no u svakom slučaju želimo im da se što prije konsoliduju i već naredne sezone izbore povratak.

Do kraja Premijer lige, ostalo je 6 kola, od čega naši rukometaši idu na 3 gostovanja (Goražde, Zrinjski, Lokomotiva), dok u Visokom dočekuju Vogošću, Gračanicu i Borac, nakon čega slijedi play-off završnica. Naša ekipa i Gračanica u samu završnicu ulaze sa istim brojem bodova, no za prvo mjesto će se sigurno boriti i banjalučki Borac. Idemo od utakmice do utakmice, podržimo naše rukometaše do kraja, zaslužili su!

RK Bosna Visoko – RK Derventa 39:24 (poluvrijeme 21:9). Dvorana: KSC Mladost Visoko. Sudije: Bilić/Dugandžić. Delegat: Sušić. Isključenja: Bosna 6 min., Derventa 6 min. Sedmerci: Bosna 3(3), Derventa 3(2).

RK Bosna Visoko: Grčo, Sirčo, Čabaravdić A., Čabaravdić K. 7, Burić 2, Kapić 7, Harmandić 2, Čolo 3, Balta 1, Omanović 3, Selimović 1, Toromanović 8, Imamagić 3, Babić, Jamaković A., Jamaković E. 2.
Trener: Edhem Sirčo.

RK Derventa: Škrga, Starčević, Mišanović 7, Oljača, Lukić, Smiljanić 5, Šmulja, Pejaković, Savić, Pejić, Milinković 2, Dragičević 1, Zemunović 4, Stanković 1, Ristić, Bilić 4.
Trener: Nebojša Kljajić.