SportRukometRK Bosna Visoko remijem završila prvi dio sezone, Borac u Visokom osigurao...

RK Bosna Visoko remijem završila prvi dio sezone, Borac u Visokom osigurao titulu jesenjeg prvaka

Rukometaši visočke Bosne Vispak u posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva prekinuli su niz od dva vezana poraza, te su remijem sa banjalučkim Borcem stigli do zadovoljavajućeg kraja polusezone. Naime, ova dva kluba odigrala su sjajnu utakmicu u KSC “Mladost” Visoko, gdje je prikazano odlično umijeće oba sastava, a ipak nešto spretniji su bili gosti koji su, pri rezultatu 24:24, osigurali bod na teškom gostovanju.

Već od samog starta meča Bosna je pokazivala da će odigrati novi dobar meč, nakon nešto lošijih predstava u protekla dva kola, te su brzo došli do prednosti. Ta prednost povećavana je kroz cijelo prvo poluvrijeme, te se nekoliko puta Borac našao i na čak sedam golova zaostatka, a odličnu igru Visočana potvrđuje i rezultat nakon prvog dijela utakmice koji je glasio 17:11.

Drugo poluvrijeme igrači Borca otvorili su mnogo bolje, te su odlučili da se ne predaju i da pokušaju napraviti preokret. U tome im je mnogo pripomogla i “crna rupa” u igri Visočana tokom većeg dijela drugog poluvremena, a sa kojom visočki rukometaši muku muče kroz nekoliko utakmica, te smo u samom finišu gledali “tijesnu” borbu dva kluba. Banjalučani su, čak, pred sami kraj imali i prednost od 24:23, te priliku za pobjedu, no u posljednjim trenucima Bosna Vispak je postigla pogodak i tako osigurala bod protiv teškog protivnika.

Na ovaj način, osiguravši bod na gostovanju u Visokom, igrači Borca postali su jesenji prvaci Premijer lige BiH za rukometaše. Iza sebe su ostavili drugoplasiranu Gračanicu čiji igrači su se, nakon večerašnje pobjede nad tuzlanskom Slobodom, nadali porazu Borca u Visokom i sticanju titule jesenjeg prvaka.

Na trećem mjestu, sa 27 bodova, deset manje od Borca, nalazi se RK Bosna Vispak Visoko. Visočki rukometaši su u ovom dijelu sezone ostvarili osam pobjeda, dva remija i četiri poraza, što im je osiguralo kakav-takav priključak za prva dva favorita ove sezone. Iako su u jednom dijelu jeseni imali mogućnost i da se mnogo više približe prvoj poziciji, Visočani u finišu jesenjeg dijela prvenstva nisu imali dovoljno snage, te su sa nekoliko loših rezultata ostali uskraćeni za važne bodove.

Ipak, nadamo se kako će se takva situacija promijeniti nakon zimske pauze, koja nastupa od danas, a koja bi trebala biti završena u februaru 2020. godine, po završetku Europskog prvenstva u rukometu.